Волинянка віддала аферисту майже пів мільйона гривень

Жителька Нововолинська стала жертвою схеми онлайн-афери, внаслідок якої втратила близько 500 тисяч гривень.

Про це пише БУГ з посиланням на ухвалу Нововолинського міського суду.

Невстановлена особа зв’язалася з потерпілою через популярні месенджери Facebook та Telegram. Зловмисник представився працівником банку та, використовуючи методи психологічного тиску й маніпуляції, завоював довіру жінки.

Діючи за чіткими інструкціями нібито банківського працівника, потерпіла власноруч здійснила низку фінансових операцій, бо була переконана, що рятує свої кошти та оновлює банківські дані.

Читати ще: 19-річний волинянин ошукував людей через ОLХ

За даними слідства, жінка переказала кошти з трьох власних банківських карток на рахунок, вказаний шахраєм. Крім прямих переказів, зловмисники змусили жінку: підтвердити розрахунки у різних онлайн-магазинах, поповнити рахунки мобільних телефонів на декілька номерів.

Загальна сума збитків становить близько 500 000 гривень.

Наразі правоохоронці проводять досудове розслідування. Поліція встановлює осіб, причетних до злочину, та відстежує рух коштів по банківських рахунках і мобільних номерах, які використовували шахраї.

Читати ще: Банк вимагав у лучанина повернути кредит, який узяли шахраї. Що вирішив суд

Пам’ятайте: працівники банків ніколи не запитують конфіденційні дані (паролі, коди з SMS) і не просять переказувати гроші на «резервні» рахунки чи поповнювати мобільні номери. Якщо ви отримали подібний дзвінок або повідомлення – негайно припиніть розмову та зателефонуйте на гарячу лінію вашого банку самостійно.

*Головне зображення ілюстративне, створене за допомогою ШІ.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити

Новини Волині