
Вчителька-логопединя Камінь-Каширського ліцею під час спілкування з поліцією, березень 2026 року. скрін з відео з групи «Я люблю Камінь-Каширський»
Через ситуацію з поведінкою вчительки-логопедині Камінь-Каширського ліцею №1 ім. Євгена Шабліовського утворили дві комісії для службового розслідування — у навчальному закладі та в місцевому управлінні гуманітарної політики.
Про це 9 березня у Facebook повідомила освітня омбудсменка Надія Лещик.
"Така поведінка педагога неприпустима, — заявила омбудсменка. — Звертаюся до педагогів-колег: не потрібно виправдань “довели тощо”. Триматиму цю ситуацію на контролі".
Що відомо про ситуацію з вчителем-логопедом
6 березня у місцевих пабліках анонімний учасник поширив відео, на якому педагогиня у присутності поліції грубо поводить себе та лається. Також на відео присутня дитина та правоохоронці.
У коментарях до відео користувачі розповіли, що спершу логопединя при дітях образила вчительку молодших класів і силоміць забрала одного з учнів до свого кабінету. Батьки школярів викликали поліцію.
Зі слів омбудсменки, конфлікт розпочався 4 березня та продовжився 5 березня. В обох випадках у навчальний заклад викликали поліцію, яка зафіксувала поведінку педагога та склала відповідні протоколи.
Також у своєму дописі Надія Лещик зазначила, що у пункті 3 частини 1 статті 41 Кодексу законів про працю України йдеться, що додатковою підставою розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця є вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням даної роботи.
