Угорщина повернула «Ощадбанку» незаконно затримані інкасаторські автомобілі, але без грошей.
Автомобілі вже передані представникам «Ощадбанку» та українським дипломатам, пише УНІАН.
«Авто, як і частина особистих речей семи співробітників інкасаторської бригади, нарешті повернуті Національною податковою та митною адміністрацією Угорщини (NAV) законним власникам», – зазначили в «Ощадбанку».
У пресслужбі також наголосили, що після повернення інкасаторських автомобілів зафіксовано низку пошкоджень обладнання.
«Юридичні представники «Ощадбанку» на місці провели детальну фіксацію всіх виявлених несправностей. Після повернення автомобілів в Україну буде зроблена оцінка завданих збитків», – зазначається у повідомленні.
Читати ще: Угорщина шантажує Україну вилученими грошима «Ощадбанку»: у Будапешті озвучили умову повернення
Разом з тим, викрадену валюту і золото Угорщина досі не повернула.
«Грошові кошти та цінності в обсязі 40 млн доларів США, 35 млн євро та 9 кг банківського золота все ще залишаються незаконно затриманими в Угорщині», – наголосили у державному банку.
Нагадаємо, вночі 6 березня «Ощадбанк» повідомив, що сімох його інкасаторів затримали в Угорщині. У двох інкасаторських машинах були $40 млн, €35 млн і 9 кг золота. Вони прямували по регулярному маршруту між Україною та Австрією.
У МЗС повідомили, що затриманих 28 годин тримали в кайданках та перевозили із зав’язаними очима, а також вилучили телефони й особисті речі, не дозволивши повідомити про затримання родичів чи посольство.
Один із інкасаторів, який має інвалідність і хворіє на діабет, отримав медичну допомогу лише після того, як знепритомнів.
У відомстві наголосили, що на українців чинився психологічний та фізичний тиск, що є порушенням міжнародних зобов’язань Угорщини, зокрема Європейської конвенції з прав людини та Віденської конвенції про консульські зносини.Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити
