На Волині вперше від початку року оштрафували чоловіка за підпал сухої трави

Рятувальник ліквідовує займання сухої трави, Бахів, 5 березня 2026 року. Держслужба з надзвичайних ситуацій на Волині

У селі Бахів Дубівської громади Ковельського району рятувальники встановили винуватця пожежі сухої рослинності. Це перший випадок на Волині від початку 2026 року, коли за підпал сухої трави наклали штраф.

Про це 5 березня Суспільному розповів речник Держслужби з надзвичайних ситуацій області ВолодимирНестеров.

Загоряння сталося на території села Бахів. Офіцер-рятувальник Ковельського районного управління ДСНС встановив 67-річного чоловіка, який спричинив пожежу сухої рослинності.

Рятувальник гасить займання сухої трави, Бахів, 6 березня 2026 року. Держслужба з надзвичайних ситуацій у Волинській області

На пенсіонера склали адміністративний протокол за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення — самовільне випалювання рослинності або її залишків. Санкція статті передбачає штраф від 3 060 до 6 120 гривень.

Зі слів Володимира Нестерова, від початку березня на Волині зареєстрували чотири пожежі сухої рослинності. Загальна площа загорянь перевищила 4,5 гектара.

Чому не можна палити траву

За даними держекоінспекції у Волинській області, під час спалювання сухої трави та гілок в повітря викидаються шкідливі речовини: чадний газ, канцерогени, діоксини.

Такі пожежі можуть призвести до загибелі тварин і знищення ґрунту. Окрім того, кажуть екологи, вогонь з поля легко перекидається на ліси, будинки, господарства. Щороку через підпали трапляється десятки масштабних пожеж.

Замість спалювання в Держекоінспекції радять використовувати суху траву, як компост, для мульчування або для сільських потреб.

Джерело

Новини Волині