Із волинського тракториста, який самовільно засіяв державну землю, суд стягнув десятки тисяч гривень

Тракторист із Волині засіяв і обробляв державну земельну ділянку, тож отримав штраф.

Про це йдеться у вироку Рожищенського районного суду.

У квітні 2026 року під час проведення польових робіт поблизу села Вітоніж Луцького району Микола В. самовільно зайняв земельну ділянку. Там засіяв та вирощував сільськогосподарські культури. Проте ділянка площею 0,4991 га була розташована в охоронній зоні прибережної захисної смуги річки Стохід і належала державі.

Читати ще: Селянина з Волині суд зобов’язав віддати сотню тисяч гривень через вилов риби

Дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 197-1 КК (самовільне зайняття земельної ділянки в охоронній зоні). Внаслідок цього Доросинівська громада зазнала шкоди на суму 3755 гривень.

Селянин уклав угоду з прокурором про визнання винуватості. Його вперше притягували до криміналу, чоловік відшкодував збитки і перерахував 40 тисяч гривень на підтримку ЗСУ.

Суд призначив Миколі В. штраф у розмірі 31 025 гривень.

Дмитро КЛИМЧУК

Фото ілюстративнеЗнайшли помилку? Виділіть текст і натисніть Повідомити

Новини Волині