100 днів тримали позиції: волинські нацгвардійці розповіли про відбиття російських атак на Покровському напрямку

Нацгвардійці Микола та Руслан під час служби. Західне територіальне управління Національної гвардії України

Військові Волинського підрозділу Національної гвардії (НГУ) Микола "Камаз" і Руслан "Страж" майже сто днів пліч-о-пліч тримали оборону на Покровському напрямку. Вони тримали позиції, відбивали атаки РФ і витягували один одного з-під вогню.

Історію бійців 23 березня розповіли в Західному територіальному управлінні НГУ.

волинські нацгвардійці, яких війна звела на Покровському напрямку. Тут, серед постійної небезпеки, вони стали не просто бойовими товаришами, а справжніми побратимами.

Микола до мобілізації працював водієм у сільськогосподарському підприємстві на Волині. Руслан родом із Тернопільщини, з перших днів повномасштабного вторгнення приєднався до Сил оборони України. На війні, серед постійної небезпеки, вони стали не просто бойовими товаришами, а справжніми побратимами, зазначають у Нацгвардії.

Разом піхотинці тримали позиції близько ста днів. Кажуть, що досвід, взаємна довіра та чітка взаємодія стали основою успішного виконання бойових завдань.

"Заходили ми на позиції вночі, ще й був туман – можна сказати, що погода нам сприяла. Я вже мав бойовий досвід в якості гранатометника, тому це допомогло нам обом дістатися локації" — пригадав "Страж".

Нацгвардієць Руслан тримає зброю. Західне територіальне управління Національної гвардії України

Першочерговим завданням стало облаштування позицій. Побут і укриття — це не лише фронтовий комфорт, а питання виживання. Працювали по черзі: один контролює напрямок, інший укріплює бліндаж.

"Спочатку було непросто, іноді брав страх. Але підтримка побратима, навіть гостре слівце допомагали зібратися. Постійно тримали напрямок, у будь-яку погоду і в будь-який час", — розповів "Камаз".

Захисники розуміли: тиша тимчасова, а російські безпілотники постійно кружляли над головами. На одному зі світанків російські солдати пішли на штурм.

"Почув рух, кажу до Миколи, що йдуть. Підготували зброю і прийняли бій. Це вже був день, вони йшли не ховаючись, розмовляли між собою. Це була легка ціль", — сказав "Страж".

З кожним днем умови ставали складнішими: холод, сирість, але побратими підготувалися до таких обставин. Якісна робота логістичного забезпечення з неба, зі слів воїнів, давала стимул триматися далі.

"Палили окопну свічку, Страж зробив підставку – гріли воду, консерви. Бувало, збирали дощову воду чи топили сніг. По-різному було. Але думка про рідних додавала сил", — поділився гвардієць Микола.

Попри всі труднощі, між бійцями сформувалося справжнє братерство. Розмови про дім, родину, мирне життя — те, що тримало морально. Та водночас, постійна готовність до бою і взаємне прикриття. Під час одного зі штурмів "Страж" отримав поранення, на допомогу прийшов побратим і наклав турнікет.

"Бачу, що Страж хотів кинути гранату, але рука була вся в крові. Я відпрацював по ворогу і одразу надав допомогу", — зазначив "Камаз".

Після поранення побратими ще кілька діб утримували позиції до прибуття зміни. Тривалий термін на передовій став для них випробуванням, яке загартувало характер і зміцнило братерство. Зараз вони з усмішкою згадують ті моменти, хоча за ними — важка праця, ризик і боротьба за життя.

Вдома на бійців Волинського підрозділу чекають рідні. Микола й Руслан кажуть: саме заради них і заради майбутнього України продовжують виконувати свій обов’язок — тримати позиції і не дають ворогу шансу просунутися вперед.

Джерело

Новини Волині