червня

16

Неділя

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Ольга Петрик – надзвичайно талановита жінка, понад десять років прививає малечі любов до прекрасного, працюючи керівником гуртків Любешівського Будинку дитячої та юнацької творчості. 

 

Її життєва стежина бере свій початок на Дніпропетровщині. Там, у невеликому, проте чепурному місті П’ятихатки, народилася й зростала маленька Оля. Змалку дівча звикало до рукоділля та праці. Часто довгими зимовими вечорами дівчинка зручно мостилася біля матусі й пильно спостерігала за спрацьованими вправними руками, коли ті вив’язували теплі речі, допитливо заглядала, як ненька вміло порається біля тіста, зачаровано вдихала казкові аромати пухких пиріжків чи смачного печива. А підросла, то й сама навчилася усьому, що вміла мама, стала вправною господинею, рукодільницею. 
Коли ж настав час здобувати вищу освіту, Ольга вже напевне знала, чим хоче займатися у житті. Тому вступила до Харківського індустріально-педагогічного технікуму. На студентських лавах познайомилася зі старшим від неї на рік Анатолієм Петриком, нашим земляком, який і став для неї супутником життя. Весілля відгуляли у Любешові, де згодом і оселилася молода сім’я. Незабаром з’явилися і дітки. Спочатку дав Господь первістка Романчика, а через декілька років лелека порадував сім’ю ще й донечкою Євгенією. 
Перший декретний відпуск для жінки тривав недовго. Вже через рік після народження сина дізналася, що в Будинку дитячої та юнацької творчості є вакансія. На співбесіді сказали, що необхідно навчати діток чомусь новому. Молода й креативна, Ольга Петрик без вагань запропонувала техніку плетіння бісером, яка на той час була неабиякою новинкою. Так і отримала бажану роботу. Звичайно ж, краялося материнське серце, що надовго доводилося залишати маленького синочка. Проте твердо вирішила ризикнути, і тепер не шкодує про це. Труднощі виникали і в спілкуванні з дітками, адже з дитинства розмовляла виключно російською. Тепер же при розмові від неї не почуєш навіть російського акценту, чим жінка дуже пишається. 
Спочатку мала лише чотири години, проте раділа, адже займалася близькою серцю справою. Чимало часу провела Ольга у бібліотеках, гортаючи книжки та журнали, у пошуках цікавих ідей. Сама вчилася, а тоді й вихованцям показувала. Пізніше були й курси підвищення кваліфікації у сусідніх районах та обласному центрі. Нерідко черпала необхідну інформацію з Інтернету, вигадувала щось своє. Пригадує, першими виробами були прості ланцюжки, намиста, згодом опанувала складніші плетива. Нині ж Ольга Євгеніївна - керівник трьох груп з бісероплетіння, а також окремо веде групу в’язання гачком. 
Плетіння бісером, здається, - справа суто жіноча, проте, як розповіла жінка, заняття відвідують навіть хлопчики. І всім своїм вихованцям вона встигає приділити увагу, допомогти, підказати, як правильно сплести узор, підібрати відповідний колір бісеринок, порадити, за який витвір краще взятися. Тож коли роздивляєшся вироби, аж подих перехоплює, не віриться, що це можна зробити власними руками. Роботи дійсно вражають своєю оригінальністю, витонченістю, красою, а головне – ексклюзивністю. Із маленьких бусинок виходять не лише прості дитячі заколки, брелки та буси, а й етнічні та сучасні фантастично гарні кольє, ґердани, сережки, об’ємні намиста, пояси, заколки для штор, цілі скульптури на кшталт горщиків із квітами, деревами, різні тварини й інші цікаві сувеніри. 
Роботи вихованців Ольги Євгеніївни постійно беруть участь у районних та обласних творчих конкурсах, різноманітних фестивалях, виставках, де неодноразово заслужено посідали перші та призові місця. А це – найголовніша винагорода за наполегливу працю наставнику. 
Погоджується майстриня з тим, що плетіння бісером – заняття не з дешевих. Приміром, однією з найдорожчих прикрас, зроблених Ольгою Євгеніївною, є ґердан – українська національна прикраса, над якою трудилася аж п’ять днів. А коштів затратила близько двохсот вісімдесяти гривень. Проте, впевнена майстриня, воно того варте. Для прикладу, на дитячу заколку одного кольору необхідно використати бісеру на десять гривень. На ринку ж така прикраса коштує тридцять. Тобто в три рази дорожче. Тому й переконана рукодільниця, що плетіння бісером, якщо серйозно займатися, - прибуткова справа. Адже нерідко й сама реалізовує власні вироби. І хоча серед потенційних покупців – лише близькі й знайомі, яким надто дорого не продаси, та все ж підробіток виходить непоганий. Тому радить своїм вихованцям теж “заробляти” на плетінні бісером. 
- Якщо щось роблю, то добре продумую щонайменші деталі. І тільки коли нарешті уявлю до дрібниць, яким має бути майбутній виріб, приступаю до роботи. Стараюсь ідентичних витворів не створювати, експериментую з кольорами та узорами. Немалу роль тут відіграє сам бісер. Тим, хто хоче спробувати й собі займатися плетінням, раджу купувати чехословацького чи японського виробництва, адже саме такий не вигорає на сонці, має рівненьку округлу форму, а тому ідеальний у використанні, естетично привабливіший. Бісероплетіння для мене – це мистецтво. Пов’язавши своє життя з ним, зрозуміла, що це - назавжди, - підсумовує майстриня.
До речі, таланти у цієї жінки безмежні, адже вона також на дозвіллі чудово малює, вишиває хрестиком, майстерно в’яже гачком та шпицями, прекрасно куховарить та готує смачнючу випічку. Але саме бісероплетіння спонукає її до підкорення чергових вершин, осягнення чогось нового, дає мотивацію до самовдосконалення. 
Валентина Кундик.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < жовтня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Календар свят. Мова, граматика, спілкування