квітня

27

Четвер

Тут може бути Ваша  РЕКЛАМА

На місяць зверху - 150 грн,  внизу - 100 грн

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА

На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА

На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF

Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: з наступного року ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.

Отож, з приводу передплати на електронну версію «Нового життя» у PDF-файлі, звертайтеся:

вул. Незалежності, 54, смт Любешів, 3-01-13, 3-01-14, 3-00-76, або ж за електронною адресою novezhuttya@gmail.com
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Єдина країна

Останні коментарі

Літа, літа… Ніби нещодавно ходила «на вечорки» з іншими дівчатами Ганна Веремійчик, жителька с. Дольськ, а ось уже вісімдесятий місточок доля споруджує на її життєвому шляху. А на ньому ж усього було. Проте не розгубила мама-героїня в щоденних клопотах про десятьох кровинок ані теплоти сердечної, ані доброти. Бог дав дочекатися не лише вісімнадцять онуків, але й вісьмох правнуків.

Кажуть, хороша людина – хороша в усьому. І на прикладі Лідії Вознюк із Щитиня легко в цьому переконатися. Адже вона – привітна людина, хороший спеціаліст, різнобічно обдарована особистість, знана господиня, а ще – кохана дружина та любляча матуся.

Щасливі ті люди, котрі, крім щоденної роботи, мають улюблене захоплення, яке приносить естетичне задоволення та душевний спокій. А ще у звичайні буденні дні вносять яскраві фарби. Саме так стверджує жителька Любешова Тетяна Абрамович, котра, навіть через обмаль вільного часу, завжди знаходить хвилинку для творчості.

Уміти в усьому бачити красу, а ще створювати її – це талант, який не у кожного є. Хтось навіть не помічає, як розпускають свої зелені коси тендітні берізки та наливаються сонцем пуп’янки на яблуні чи абрикосі, які ще буквально за декілька днів, а, може, навіть і годин стануть ніжно-рожевим чи білосніжним цвітом. А інші, навпаки, там, де, здається, немає нічого особливого, зуміють знайти шматочок краси й тепла. Саме такою є миловидна і надзвичайно скромна та привітна Катя Ковальчук із Зарудча, котра щодня створює красу, адже має безліч захоплень і талантів. 

Минулої п’ятниці, в останній день першого весняного місяця, столітній ювілей зустріла корінна жителька села Люб’язь Віра Павлючик. Зі словами щирих вітань та побажань, квітами та подарунками завітали до іменинниці начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зінаїда Оласюк, Люб’язівський сільський голова Борис Шубич та представник районної організації ветеранів України Галина Остапчук. Також,  аби привітати ювілярку та висловити їй слова щирої вдячності, зібралася вся велика і дружна родина.

Доля… Вона у кожного своя: така різна і така примхлива. Комусь дарує щастя, а комусь – нелегкі життєві випробування. Непроста вона і в Олександра Корця, корінного жителя села Дольськ. Тепер він – ветеран війни та учасник бойових дій, а ще нещодавно зустрів мудрих дев’яносто. Цьому чоловікові на своєму віку довелося побачити все: і війну, і скруту, і перемогу, й радощі, і печалі. 

Саме так стверджує житель села Любешівська Воля Сергій Стась, котрий уже чотири роки поспіль займається вирощуванням цієї солодкої ягоди. У дбайливого господаря плантації малини щороку збільшуються, та, крім цього, поступово добавляються й інші ягоди, зокрема ожина, смородина та полуниця, лохина, а ще він посадив чимало плодових дерев: вишень, черешень та яблунь різних сортів. 

Спливає в пам’яті той день, коли вперше переступила поріг редакції нашої районки. Ступила несміливо, з острахом. Проте всі побоювання в одну мить розвіялися від привітних  заспокійливих слів Лізи Григорівни Гарбар. Я відразу відчула материнську турботу з її боку,  від чого стала почуватися по-домашньому комфортно.  

Наталія Крисько – вчитель історії та правознавства, класний керівник 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Курінь. А ще вона – чудова дружина, мама, господиня, духовно багата особистість.

«Доброго дня!» - гукає чоловік на велосипеді до перехожих. Це – землевпорядник Дольської сільської ради Василь Онищук. А що проживає в Люб’язі, то добирається на роботу маршрутним транспортом, а за теплої погоди – велосипедом доїжджає. І так – майже тринадцять років.
Доле, доле… Чому до одних ти така привітна, вишиваєш свої рушники яскравими кольорами, а іншим, навпаки, готуєш чимало випробувань? Чому інколи даруєш прекрасній, тендітній жінці зовсім не жіночу життєву стежину, на якій треба бути напрочуд сильною, мужньою і витривалою? Як ось для Марії Дудко із Лобни – єдиної із 30 майстрів лісу державного підприємства «Любешівське лісомисливське господарство». І все ж вона, як і належить жінці, - ніжна,  щира душею та красива.

«Наталія – старанна учениця, щороку бере участь у різних олімпіадах. Торік завдяки їй в історії школи вперше був побитий рекорд: вона здобула перемогу не з одного, а двох предметів на обласній олімпіаді, крім того, мала треті місця з історії та географії», - з гордістю розповідає про дев’ятикласницю Наталію Бойко директор ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мала Глуша Юрій Харчик.

Багатий наш край на талановитих вишивальниць. У кожної – свій «творчий почерк», уподобання. В долі Лідії Курінчук, жительки с. Зарудчі, барвистим перевеслом любов до вишивання органічно переплелася із піснею. А от професію обрала, пов’язану з милосердям, – у галузі медицини працює майже сорок п’ять років.

Правдиво зауважив письменник, журналіст, народний депутат України першого скликання Андрій Бондарчук, що про Голодомор 1932-1933 років написано немало. А от про наступний,  дещо з меншими жертвами, - 1946-1947 рр., майже забули. Щоправда, на Західній Україні класичного голодомору як такого не було. Навпаки, жителі цього краю рятували від голоду не лише своїх земляків-українців, а й росіян, білорусів, молдаван. Інформації про голод 46-47 років, дійсно, мало, та ті події цупко тримають у своїй пам’яті свідки, котрі його пережили. І головне, що причина цього - не просто наслідки війни, розруха у післявоєнний період, а свідома Сталінська політика хлібозаготівель. Любов Будько, жителька с. В’язівне, є однією з тих, хто пережив ті нелегкі роки. Навіть невблаганний плин часу не стирає з пам’яті цієї жінки ті страшні події, хоча їй тоді було лише п’ять рочків.

Щаслива людина, котра має улюблену справу, а також - міцну сім’ю, хорошу родину. Про Любов Тимощук, жительку с. Гірки, можна цілком правдиво твердити, що має і те, й інше.

Напередодні Старого Нового року, 13 січня, - на початку Новоліття за церковним календарем, жителька с. Бихів Тетяна Мельник зустріла 100-річний день народження. У день поважного ювілею щирі слова привітань та побажань для ювілярки прозвучали від рідних, близьких, а також від сільської ради.

Тетяна Герасимик-Чернова – заступник директора з навчальної роботи Любешівського технічного коледжу ЛНТУ, член акредитаційної комісії при Міністерстві освіти України, викладач спецдисциплін, а віднедавна - лауреат обласної премії імені Й. В. Гошовського за заслуги у сфері освіти. Таку нагороду за свою працю Тетяна Павлівна отримала нещодавно на сесії обласної ради. «Це було досить приємно та одночасно неочікувано, адже я навіть не знала, що подали мою кандидатуру на конкурс»,  - зі скромністю зазначила про свій черговий педагогічний успіх жінка. 

Десятки літ тому, мабуть, не було такого села на Любешівщині, яке б не мало свого коваля або навіть кількох. Попри те, що нині, здавалось би, будь-що можна придбати готове, це давнє ремесло все ж не відійшло в небуття. От і в Бірках проживають люди, котрі зі шматка металу виковують не просто корисні, потрібні в побуті, але й красиві речі. Таким є і Анатолій Кошелюк.

А чи бачили ви, як чорноокий араб косить поліські болота? Або ж як він, засукавши рукави, копає картоплю? У Невірі, наприклад, така картина – не в дивовижу. Адже дві рідні сестри із родини Мартинців вийшли заміж за мусульман. І тепер вони частенько приїжджають на Полісся. Один із них навіть деякий час тут жив.

Уже неодноразово наше видання писало про жителів с. Деревок Івана та Юрія Пасичів, котрі радують земляків своїми успіхами на численних змаганнях зі східних єдиноборств. Скарбничка їхніх нагород постійно збільшується. Тож, мабуть, недаремно тренер хлопців Андрій Зінчук порівнює їх зі знаменитими братами Кличками. Тим більше, що днями вони обоє стали чемпіонами світу з козацького двобою за правилами ММА!

Ваша Реклама

Події району

Календар новин

April 2017
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Господині на замітку

Це цікаво

Посміхніться

No result...