червня

24

Понеділок

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Біль у спині може бути симптомом різних захворювань і однією з найчастіших скарг. А вже як починаються польові роботи, то й нема про що говорити.  Не раз мій покійний дідусь Іван Прокопович говорив: «Як тільки почалися поля – «простріли» людей замучать». Дійсно, під час збирання урожаю кількість людей, котрі скаржаться на біль у спині, значно збільшується. Більшість після активної праці вже до вечора починає хапатися за спину при спробі її випрямити.

 

Цей зрадницький постріл у спину в медицині називають радикулітом. Він вражає людей незалежно від віку: як старших, так і молодих, щоправда, дуже рідко може траплятися у підлітків. Поперек раптом схоплює гострий несподіваний біль, хворий не може розігнутися, хребет набуває вимушеної зігнутої постави тіла, людина ніби завмирає в цій позі. Нерідко прострілюючий біль віддає в стегно або сідницю. В цьому випадку хворому тяжко знайти комфортну позу, яка б не викликала болю. Будь-який рух, ходіння або навіть стояння спричиняють болісні відчуття. 
Іншими причинами можуть бути простуда, напруга м’язів, запущений остеохондроз або міжхребцева грижа, навантаження на зв’язки, неправильне положення тіла, захворювання нервів або навіть алергія.
Варто пам’ятати, що хребет – це дуже складна система, що витримує сильні навантаження. Причому найбільша вага лягає саме на поперековий відділ. А враховуючи сучасний спосіб життя, неправильну поставу, невміння грамотно розподіляти фізичні навантаження, не дивно, що одного дня ваша спина може постраждати. Особливо тяжке випробування для хребта – коли ви спробуєте повернутися при зігнутому положенні спини, коли піднімаєте щось важке або неправильно підходите до іншої фізичної праці, наприклад, прибирання снігу або косіння. Невірне положення при піднятті чогось важкого, виконанні домашніх справ, водінні автомобіля збільшують це навантаження у декілька разів. Зазвичай ця проблема зачіпає чоловіків. До речі, вагітність також може стати причиною поперекового радикуліту. 
Хворе місце (радикуліт), як мале дитя, вимагає до себе підвищеної уваги, догляду, тепла, припливу крові, кисню. Насамперед при гострих проявах радикуліту рекомендують кілька днів дотримуватися постільного режиму. Найсприятливішою позою для хворого є положення лежачи на спині з напівзігнутими ногами на жорсткому ліжку. Для цього під коліна підкладіть згорнутий валиком рушник або спеціальну подушку. Якщо такого простого лікування замало, існує дуже багато інших різноманітних методів.
Дуже ефективною є мануальна терапія та легкий масаж. Можна спробувати робити різні вправи: повертати тулуб вправо-вліво, попіднімати коліна тощо. Слід пам’ятати, що лікувальну фізкультуру можна застосовувати тільки після того, як ви провели декілька днів у спокої і біль почав стихати. Іноді для того, щоб зняти його повністю, слід повисіти на турніку або на дверях. Щоденне десятихвилинне тренування хребта може згодом змусити радикуліт відступити. 
Не варто забувати і про народні засоби лікування радикуліту. Це, перш за все, вироби з вовни тварин, компреси з редьки і житнього борошна, кореня живокосту, диво-сила, алоє, багульника болотного та ін. Корисний при лікуванні радикуліту і свіжий листок лопуха, житні коржики з кінським каштаном тощо.
Зігріваючий пояс із вовни для попереку є природною фізіотерапією. При доброму укутанні, пояс перешкоджає тепловіддачі, і накопичене тепло починає зігрівати спину. При зігріванні настає розслаблення м’язів, що і дає болезаспокійливий ефект. Якщо апаратна теплова процедура або гаряча ванна при больовому запальному синдромі може викликати погіршення, то пояс дає безпечне сухе тепло, температуру якого за допомогою терморегуляції встановлює сам організм. Зігріваючий пояс із собачої або овечої вовни - також прекрасна профілактика радикуліту в холодну пору року. На риболовлю, полювання, пікніки в осінньо-зимовий час - усюди, де виникає необхідність одноманітної сидячої пози, рекомендується надягати цей захист із вовни. 
Варто пам’ятати: радикліт не турбує людей, які систематично піклуються про здоров’я своєї спини. Виконуйте лікувальну або просту гімнастику щодня для того, щоб хребет регулярно отримував необхідне живлення, а м’язи спини були сильними. Уникайте різких рухів, стрибків з висоти, екстремальних атракціонів. Одягайтеся відповідно до погоди. Не піднімайте ваги, що вам не під силу, - і все буде в порядку.
Іван Сергійчук, лікар-реабілітолог.
 
На прохання багатьох жителів Любешівського району лікар Іван Михайлович Сергійчук, окрім Луцька, двічі в місяць проводить прийом у c. Бірки Любешівського району, у будинку свого дідуся – народного лікаря Довгуна Івана Прокоповича. Деталі за тел. 099-7399337,097-2485699.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < вересня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Календар свят. Мова, граматика, спілкування