жовтня

21

Субота

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА
(На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн)

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА
(На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн)

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF

Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: з наступного року ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.

Отож, з приводу передплати на електронну версію «Нового життя» у PDF-файлі, звертайтеся:

вул. Незалежності, 54, смт Любешів, 3-01-13, 3-01-14, 3-00-76, або ж за електронною адресою novezhuttya@gmail.com
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Після кількарічної перерви відновилася практика проведення виїзних засідань колегії райдержадміністрації. Таке відбулося у вівторок у Великій Глуші.

Перш ніж перейти до теоретичного розгляду всіх питань, члени колегії та запрошені змогли оглянути об’єкти соціально-культурної інфраструктури сіл Погулянка та Велика Глуша. Зокрема, у першому селі - фельдшерсько-акушерський пункт і бібліотеку, в другому – сільську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, школу, дитсадок та Будинок культури, де безпосередньо й проходило засідання. Приємні враження справили всі ці об’єкти на приїжджих гостей.

Мабуть, не один сільський голова подумки по-доброму позаздрив Великій Глуші, коли проходив ошатними кімнатами ДНЗ, побував у музеї села, розташованому у школі, або ж коли споглядав за роботою великоглушанських медиків. Та й актова зала, як і все приміщення СБК, нікого не залишила байдужим. 
Загалом на розгляд членів колегії виносилося п’ять питань із різних сфер життєдіяльності. Але, зважаючи на те, що засідання було виїзне і прибули на нього активні жителі місцевої громади, то фактично при розгляді кожного питання так чи інакше поверталися до проблем саме Великоглушанської сільської ради. Наприклад, начальник управління фінансів РДА Тетяна Смокович і начальник Любешівського відділення Ковельської ОДПІ ГУ ДФСУ у Волинській області Андрій Любеля, доповідаючи про підсумки виконання бюджету району за І квартал 2016 року, серед інших називали показники і по Великоглушанській сільраді. А загалом, як вони зауважили, спостерігається перевиконання бюджету. І вагомою складовою у цьому є найбільші шляхи його наповнення: податок із доходів фізичних осіб, акцизний податок, доходи від заготівлі лісових дикорослих ресурсів. Натомість звернути увагу сільським головам варто було б на роботі щодо надходжень від плати за землю, бо ж, наприклад, розмір земельного податку з фізичних осіб у Великоглушанській сільській раді торік було не те, що збільшено, а, навпаки, зменшено. А це ж, відповідно, впливає на доходи сільського бюджету.

Перед засіданням колегії її члени мали можливість оглянути великоглушанське сміттєзвалище. На жаль, незважаючи на те, що для його упорядкування були виділені з місцевого бюджету значні кошти, воно перебуває, як, до речі, й по інших селах, не в надто хорошому стані. І це – результат поведінки людей, які недбало ставляться до благоустрою своїх населених пунктів. Тож при розгляді питання про стан забезпечення благоустрою, впорядкування населених пунктів та доріг району голова райдержадміністрації Олег Кух зауважив, що доцільно до впорядкувань сміттєзвалищ фінансово залучати громади, можливо, тоді вони відповідальніше ставитимуться до цього питання. Крім того, аналізуючи проведення Дня довкілля у районі, Олег Іванович зобов’язав начальника відділу з питань житлово-комунального господарства та будівництва РДА Віталія Герасимчука (який був доповідачем) проаналізувати роботу кожної сільської ради щодо проведення благоустрою на їхніх територіях.
Довго обговорювали члени колегії і стан збереження та використання об’єктів культурної спадщини в районі. У контексті цього голова районної ради Петро Нагорний звернув увагу очільника галузі культури в районі Миколи Савчука на відсутність у бібліотеці, СБК Великоглушанської сільської ради Державного стягу та фасадних вивісок. А депутат районної ради, директор Погулянківської школи Ніна Нестерук порушила важливу для їхньої громади проблему: відсутність клубної установи. Місцеві селяни готові долучитися до цього і фінансово, і робочою силою, головне – аби хтось посприяв будівництву. Однак голова РДА Олег Кух зауважив, що у нинішній час братися за нові об’єкти, при наявності розпочатих у районі, просто нереально. Тож потрібно шукати інші шляхи вирішення цього питання. Як один із них назвав переведення учнів із Погулянківської школи до Великоглушанської і використання приміщення першої для «Народного дому». Але все це має вирішувати громада, особливо у разі об’єднання. Продовжив дану тему і начальник відділу освіти РДА Василь Кух, інформуючи про хід виконання Комплексної програми розвитку освіти Любешівського району на 2014-2018 роки.
Із нетерпінням чекали активісти Великоглушанської громади п’ятого питання – «Про роботу Великоглушанського сільського голови та очолюваного ним виконавчого комітету щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади». Бо ж упродовж усього засідання колегії намагалися поставити питання, які стосуються саме їхньої сільради. Тому й погодили члени колегії інформацію Євгенії Наливайко обговорити у форматі «запитання-відповіді». В основному цікавилися у сільського голови, куди планують спрямувати вільні залишки сільського бюджету; як працює комісія із соціального захисту тощо. Щодо фінансів, то Євгенія Олексіївна по сумах назвала, на що спрямовують вільні кошти: утримання МПО; реконструкція мережі вуличного освітлення у Невірі; введення в межі цього ж населеного пункту земельних ділянок під будівництво; утримання трудового архіву; охорона навколишнього середовища; управління; соцзахист та розвиток фізичної культури і спорту. Члени колегії зауважили сільському голові на посиленні роботи з підприємцями щодо плати за землю та акцизного податку, фінансовому залученні громади до утримання пожежної охорони тощо. Зрештою роботу Великоглушанського сільського голови члени колегії визнали задовільною.
У питанні «Різне» житель цієї сільської ради Михайло Генсьор торкнувся проблеми, з якою доводиться стикатися людям при приписці чи виписці, а Анатолій Яцик та Микола Філюк – питання демаркації державного кордону, на що їм дав чіткі відповіді начальник відділу прикордонної служби «Дольськ» майор Віталій Скорботюк.
Наталія Муха.

Коментарі

#2 Нове життя 27.06.2017, 07:05
Чекаємо конкретних фактів, неанонімність - і тоді ця тема обов'язково буде на сторінках газети.
#1 Олег 27.06.2017, 04:11
А коли у нас в районі хтось зверне увагу на браконьєрів-риб алок? Сітками обставлені всі озера. Де ж наш земляк -інспектор, та влада? В кабінетах дійсно все добре. Навіть появилися "приватні" водойми. І в цьому допомогають ті, хто повинен цьому запобігти. Знищено рибу на о. Скоринь - людьми у погонах та місцевими мешканцями. Торгівля рибою проводиться в окремих павільонах Любешівського ринку.Чому не піднімається це питання на Ваших сторінках?

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Це цікаво

Календар новин

<< < травня 2016 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання