червня

22

П'ятниця

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Із приходом теплих весняних днів розпочалися польові роботи. Тож і в Приймаків із села Седлище, для яких ще з діда й прадіда земля – основна годувальниця, роботи щодня вистачає. І все ж мудрий керівник та дбайливий господар такого родинного бізнесу Сергій Петрович знайшов хвилинку, аби  поділитися досвідом та планами на майбутнє.

 

Третій рік поспіль основна культура, яка дає прибуток для сім’ї Приймаків, – малина. І щороку площі для її вирощування збільшуються: розпочинали лише із 8,5 сотки, а нині мають уже три гектари. Та і на цьому, зазначає Сергій Петрович, не зупинятимуться, у планах - розширення плантацій до п’яти гектарів.
Загалом, як повідомив досвідчений аграрій, який свого часу закінчив Львівський сільськогосподарський інститут, малина – це культура, котра на теперішній час, на відміну від картоплі, має стабільні ціну і збут завдяки європейським партнерам.  Так, Сергій Приймак активно співпрацює із фірмою «Polko», яка знаходиться у смт Маневичі, куди й доставляє соковиту, налиту сонцем продукцію.
«Звичайно, для того, щоб розпочати вирощування малини, як і  в кожній справі, є певні витрати. Але вони, у порівнянні з іншими сільськогосподарськими культурами, дуже швидко окуповуються. Це така продукція, в яку варто вкладати. Тим більше, що отримувати дохід можна не лише із ягід, а й з листя та саджанців», - каже Сергій Приймак.   
Щодо умов вирощування такої солодкої та корисної ягоди, то одна з основних і обов’язкових – це встановлення поливу. Адже без крапельного зрошення хорошого врожаю не буде, тим більше, коли панує посушлива погода. 
«Літню ягоду до нинішнього року ми продавали на ринку, а наразі є перспектива здачі так, як і осінньої, – у точки збуту (на заморозку). Малину вирощуємо різних сортів, адже асортимент також відіграє важливу роль. Щодо смакових властивостей, то літня – краща, але й осіння має свої переваги, зокрема вона потребує менше ручної праці», - ділиться Сергій Петрович. 
Стосовно догляду, то, як радить аграрій, прополку слід здійснювати лише в перший рік, а далі йде залуження міжрядь. Осінню малину після закінчення сезонного збору ягоди, а це - після перших приморозків, необхідно скосити, а от літня потребує ручної вирізки. Також, як і будь-яку культуру, малину слід підживлювати.
Крім цієї ягоди, сім’я Приймаків вирощує й інші плодові культури, зокрема: смородину, суницю, ожину, а ще - фундук та горіхи, в планах – є й чорна горобина. 
Загалом задумів на сільськогосподарській ниві у Сергія Петровича є багато, а втілювати їх у реальність допомагають його надійні помічники і повноцінні партнери – сини Андрій та Петро, які також наслідували батьківську справу. Допомагають у веденні такого сімейного бізнесу й дружина, невістки, а ще троє маленьких онуків. Тож усі разом, великою і дружною родиною трудяться на землі.
Фото із сімейного архіву.
Мирослава Струк.

Коментарі

#1 тамара хомич 19.04.2017, 16:09
:D

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < квітня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання