травня

26

Неділя

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Саме так влучно висловився про те, що робиться останнім часом на Любешівщині, один із депутатів районної ради під час спільного засідання постійних комісій райради – гуманітарної та бюджетної.

 

Його думку, щоправда, іншими словами, висловлювали й інші представники любешівського парламенту. Зокрема, й обурювалися, що вкотре їм на розгляд надали невивчене питання. «Треба виносити консолідований, опрацьований проект рішення. Домовленості приймати раніше. А не так, як останнім часом – все виясняється лише під час комісії чи сесії», - мовив голова бюджетної комісії Олександр Кушнерик.

А став сьогодні черговим каменем спотикання, як уже не вперше, розгляд питання про безкоштовну передачу юридичних осіб та їхнього майна. Цього разу – загальноосвітніх навчальних закладів.

Як поінформував начальник відділу освіти, молоді та спорту Любешівської РДА Василь Кух, якщо здійснити таку передачу усіх закладів у комунальну власність селищної ради, то у Седлищі й Гірках можливі значні проблеми. Зокрема, йдеться про те, що саме у цих школах нині ведеться будівництво спортзалу та нового приміщення ЗОШ, замовником чого є вищеназваний відділ. При зміні власника зміниться й замовник, тож доведеться всю процедуру із визначення ПКД, виконавця та ін. починати із самого початку. А це – затрати і коштів, і часу. Тож Василь Ілліч запропонував до кінця цього бюджетного року не передавати Седлищенську та Гірківську школи зі спільної комунальної власності сіл, селища Любешівського району у комунальну власність Любешівської селищної ради, аби мати змогу продовжувати будівельні роботи, які можуть цьогоріч і закінчитися. Якщо, правда, підрядники знову не підведуть, як це сталося по седлищенському спортзалу уже торік.

Але як не намагалася голова гуманітарної комісії райради Марія Чикида почути з приводу цього чітку думку очільників районної та селищної ради, їй це, на жаль,  не вдалося. Петро Нагорний мотивував проект рішення, запропонований депутатам, у якому значиться про передачу усіх ЗНЗ, тим, що є відповідне рішення селищної ради. А Олег Кух взагалі спочатку відмовився озвучувати свою позицію. Натомість директори вищеназваних шкіл упевнено заявили: вони – «за» те, аби роботи продовжувалися, адже цього чекають усі. Це – найголовніше, а не те, в чиїй комунальній власності будуть заклади.

Зрештою до обговорення цього важливого питання таки долучилися й депутати, й перший заступник голови РДА, і керманичі двох рад. Але мимоволі складалося враження, що почали вони обговорення проблеми між собою лише під час засідання комісій. Бо ж  знову, як уже останнім часом складається традиційно, розмови переходили на своєрідне перетягування канату, що дійсно нагадувало відому байку Глібова.

«Не так воно все має бути...» - підсумувала Марія Чикида. Адже рішення, як вона зауважила, в першу чергу має бути направлене на турботу про людей. Тож найоптимальніший варіант - залишити ці дві школи у комунальній власності району до 1 січня 2018 року, а із селищного бюджету виділити на їх утримання відповідну субвенцію. Зрештою за це члени комісії і проголосували.

Бо ж, дійсно, не так важливо, живуть люди на території ОТГ, чи ні, вони всі – мешканці Любешівського району. І їм, в тому числі діткам, які навчаються у седлищенській та гірківській школах, зовсім немає різниці, хто буде власником цих ЗОШ. Для них головне, аби вони нарешті змогли проводити уроки фізкультури у спортивному залі, навчатися, не боячись, що стеля може впасти їм на голови. І саме про це, здавалося б, мали би думати ті, кому жителі Любешівщини віддали право представляти їхні інтереси у владних щаблях, а не бути сумнозвісними героями поетичного твору. Бо ж і в реальності у нас справджуються слова:

«…Так Лебідь рветься підлетіть,
Рак упирається, а Щука тягне в воду.
Хто винен з них, хто ні — судить не нам,
Та тільки хура й досі там»…

Наталія Муха.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Календар свят. Мова, граматика, спілкування