березня

21

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Сьогодні цілий день засідали депутати: до обіду - Любешівської селищної ради, опісля – Любешівської районної ради. На обидва засідання виносилося чимало різнопланових питань. І все ж найголовнішим там і там було прийняття бюджету на 2018 рік.

 На сесії ОТГ це питання було прийнято фактично без обговорень. Адже до того його розглядали детально постійні комісії, а фінансисти провели колосальну роботу із оперативного проведення всіх розрахунків. Більше того, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Ольга Мартинчук ще раз на сесії коротко ознайомила депутатів із найголовнішими показниками бюджету, який із-за трибуни назвала «історичним». Ось фінансовий документ, згідно з яким і буде розвиватися об’єднана територіальна громада, з дохідною і видатковою частинами  по 185 217 080 грн. був прийнятий.

Щодо районного бюджету, то він, за словами голови райради Петра Нагорного, досить куценький і в той же час дуже складний. Адже, хоча зведений бюджет району вперше за історію перевищує 300 млн. грн., районний бюджет ледве дотягує до 11 мільйонів, а власні надходження становлять усього 1%  - близько 2 млн. грн. Розуміючи такі труднощі, депутати одноголосно проголосували за прийняття районного бюджету.

А ось питанням, яке викликало дискусію і депутатів районної, і селищної ради, стало встановлення вартості харчування учнів 1-4 класів, дошкільних навчальних закладів Любешівського району та розміру батьківської плати за харчування дітей у ДНЗ району на 2018 рік. Депутати селищної ради підтримали пропозицію відділу освіти – у наступному році батьки змушені будуть повністю оплачувати харчування своїх малят у садочках – 17,80 грн./день. А ось депутати районної ради більшістю голосів підтримали пропозицію депутата Миколи Філюка і  залишили минулорічний розрахунок відсотку батьківської плати  - 75 на25.  Ось тільки тут вийшло певне непорозуміння. Адже, як висловився селищний голова Олег Кух, вони поки що делегували повноваження в утриманні комунальних закладів райдержадміністрації. Відповідно, тепер районна рада має шукати додаткові кошти на оплату 25% харчування дошкільнят. Ряд депутатів виступили проти цього, мотивуючи тим, що саме ОТГ має фінансувати ті садочки, які є на їхній території. А районна рада відповідає лише за ті два, які залишилися у тих сільських радах, які не увійшли до Любешівської об’єднаної територіальної громади. Тож зрештою голова райради Петро Нагорний повідомив, що це питання детально буде вивчено і, не виключено, невдовзі скликатиметься позачергова сесія…

 А родзинкою сесії районної ради стало те, що віднині у її складі є 10 нових депутатів, які, відповідно до рейтингу за виборами 2015 р., замінили тих депутатів, котрі перейшли в Любешівську ОТГ.

Наталія Муха. 

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < грудня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Календар свят. Мова, граматика, спілкування