липня

23

Понеділок

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Сьогодні відбулося засідання чергової  сесії Любешівської районної ради сьомого скликання.

За кілька хвилин до десятої, а в сесійній залі районної ради – ніде яблуку впасти. Такого велелюддя на сесії давненько уже не було. Не дивно – має відбутися звіт народного депутата Ірини Констанкевич, тож серед присутніх можна побачити не лише депутатів, сільських голів, а й директорів та вчителів шкіл району, пересічних жителів Любешівщини. Щоправда, фігурують серед них саме представники тієї політичної сили, яку і представляє Ірина Мирославівна.

Працівники районного осередку УКРОПу роздають інформаційний бюлетень Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання патріотів – УКРОП”, в якому детально проаналізовано рік діяльності депутата Верховної Ради України по 23 виборчому округу Ірини Констанкевич. Аж ось до зали заходить і сама нардеп зі своїм помічником Сергієм Неймарком.

Голова Любешівської районної ради Петро Нагорний починає вести засідання. Раптом сам себе перебиває, вибачається й оголошує, що на засіданні присутній народний депутат, якого й запрошує у президію. Потискає Ірині Мирославівні руку. У той час голова райдержадміністрації Олег Кух сидить поруч і, як би того потребували правила етикету, не встає, коли поруч сідає жінка. Мабуть, через хвилювання – не кожен же день у роботі сесії районної ради бере участь представник Верховної Ради. Та й сама апаратура ніби також «хвилюється» - перші акорди Державного Гімну України «риплять-скриплять», тож зрештою її зовсім відключають. Можливо, це й на краще – зал хором співає Славень. І це, до речі, дуже гарно звучить.

Замість півгодини, про які просив голова Любешівської районної ради Петро Нагорний народного депутата Ірину Констанкевич, її звіт затягується аж на дві години. І не вина в тому Ірини Мирославівни, котра доволі-таки чітко побудували свою доповідь, а все тому, що активність наших постійно активних районних депутатів «аж зашкалювала». Народна обраниця коротко охарактеризувала свій перший рік роботи у парламенті, зупинилися на кожному аспекті діяльності. « А тепер я радо відповім на всі ваші запитання та вислухаю зауваження, адже я – «новачок» у галузі місцевого самоврядування. Тож послухаю вас, досвідченіших представників цієї сфери».

А запитань виявляється ой як багато. Уже закономірно, що першим до мікрофону підходить депутат райради Микола Філюк. На зворотному боці порядку матеріалів сесії, які тримає у руках, - списано весь листок паперу. І все це – запитання, зауваження, пропозиції. Озвучує Микола Якович, що йому соромно за депутатів Верховної Ради, за те, як вони поводяться під час пленарного засідання. «Я й сам хотів сьогодні просто походити, щоб ви побачили, як то», - звертається до Ірини Констанкевич. Мовляв, ми, депутати районної ради, такого собі не дозволяємо. Ось тільки, правда, уже через дві години, мабуть, забув про ці свої слова. Та про це – згодом.

Ірина Мирославівна обурюється: чи конкретно до неї спрямовує депутат районної ради від УКРОПу ці слова. Вона ж точно не веде себе неналежно на засіданнях, на відміну від деяких своїх колег, за яких відповідати не може. Микола Якович вчасно виправдовується, що це не стосується саме Ірини Констанкевич, та продовжує перелік проблемних питань. Найперше - створення госпітальних округів. «Хай Марія Чикида скаже, чому вона хотіла, щоб наш район перейшов до Луцького ГО, а не до Камінь-Каширського, який я підтримував». Ірина Констанкевич констатує факт, що це вже питання закрите, адже підписаний відповідний документ, відповідно до якого Любешівський район  належатиме до Ковельського госпітального округу. Звісно, вона з цим не погоджується, відстоювала позицію іншу. Але тепер всі свої зусилля спрямовуватиме на зміцнення матеріальної бази районних лікарень північних районів Волині. Депутат райради Марія Чикида, яку згадав Микола Філюк, біля мікрофону дякує Ірині Мирославівні за вболівання за наш район, та нагадує, що вона при розгляді питання госпітальних округів, вона в першу чергу керувалася думкою про збереження нашій лікарні статуту інтенсивного лікування, незалежно від того, до якого ГО район увійде. При нагоді просить народного депутата взяти до увагу ще декілька питань: безкоштовно харчування дошкільнят, відміну «знущання» із пенсіонерів-державних службовців.

А біля мікрофону знову Микола Філюк, у якого в запасі ще багато питань. Не реагує на прохання голови районної ради поводитися толерантно. Продовжує запитувати: про ремонт доріг; велику вартість підключення до газо- і енергопостачання; підвищення мінімальної заробітної плати та підвищення податків та ін.. «А тепер я хочу послухати!» - підсумовує, дещо, можна сказати, некоректно  киваючи у бік народного депутата. І лишень коли помічник нардепа Сергій Неймарк просить його присісти, відходить від мікрофону.

Тим часом його змінює депутат Михайло Кирилюк, зачіпаючи доволі болюче питання – демаркація державного кордону. «Хай ВОНА почує, що в нас робиться, і скаже, як бореться з цим», - киває у бік нардепа.  

Ірина Констанкевич уважно записує всі запитання, дуже толерантно та делікатно реагує на почуте. А запитань вистачає й далі: від Ніни Нестерук – про ремонт дороги та опалення школи с. Погулянка; Валерія Андрушкевича – ремонт дороги до с. Угриничі, відсутність  державних програм на підтримку молоді; Миколи Шукаловича – допомогу тяжко хворому учню В’язівненської школи; Степана Ількевича – добудова Цирської школи; Надії Кузьмич – будівництво ЗОШ у Гірках; Володимира Хрупчика – перерахунок пенсій ветеранам МВС та ін.. Дякують народному депутату і представники районної влади. Щоправда, голова РДА Олег Кух просить надалі включати у перелік об’єктів, які фінансуватимуться по соціо-економічному розвитку, дещо глобальніші, а не такі, які можна виконати і за кошти місцевих бюджетів. Крім того, переглянути позицію як депутата щодо питання організації харчування школярів. Підтримує Олега Івановича й голова райради, котрий, окрім того, звертається до нардепа з проханням пролобіювати прийняття ЗУ «Про місцеве самоврядування» (як сам висловився, «що кому болить») та можливість будівництва на території району автозаправної станції.

Регламент роботи сесії Любешівської районної ради суттєво порушується. Не лише у часовому аспекті. Хоча, правда, приємному. Адже на закінчення свого виступу депутат ВРУ вручає ряд Грамот комітету з питань освіти і науки ВРУ та Подяк народного депутата освітянам Любешівщини з нагоди професійного свята, яке незабаром відзначатиметься. Після чого Ірина Мирославівна покидає сесійну залу, а разом з нею – і більшість присутніх.

Після оголошеної головою райради десятихвилинної перерви сесія продовжує свою роботу. Ось тільки присутніх у залі ну дуже поменшало (виходить, людей цікавив лише звіт депутата і зовсім не інтересні їм інші питання із життя Любешівщини). Та й депутати деякі зникли. Але попри уже двогодинну роботи деякі представники районної ради не втомилися, а налаштовані на плідну роботу. Один лише депутатських запитань назбиралося до десяти. За деякі з них голосують відразу. А деякі викликають дискусію. Як ось, наприклад, запитання Михайла Кирилюка, котре від спочатку адресував керівництву району: «Що то за таємна вечеря відбулася 21 вересня на озері Біле за участю наших і білорусів? Кордон ділили?! Голова адміністрації там був!» Олег Кух відразу ж дає відповідь: «Того дня я здавав у Києві екзамен із політичної етики. І вам, Михайле Васильовичу, також радив би це». Зрештою виявляється, що на тій таємничій нараді був присутній керівник управління водного господарства, тож до нього нібито й має бути скерований запит. Ось тільки юрист апарату районної ради Надія Швирид каже, що районна рада не має повноважень у таких питаннях і отримує на свою адресу шквал образ від Миколи Філюка. На захист стає депутат Марія Чикида, котра закликає колег толерантно і відповідно до регламенту працювати. Цього ж просить і голова райради. Однак двоє депутатів від УКРОПу не реагують, викрикують, що покинуть залу або будуть працювати так, як того хочуть.

Чимало запитань звучить від цих депутатів, а також інших до представника Служби автомобільних доріг із Маневич. Так як очільник цієї служби у Волинській області  не виявив бажання з’явитися на сесію Любешівської районної ради. Тож зрештою депутати голосують за те, аби голова райради написав листа до керівника Служби автомобільних доріг України з проханням посприяти явці головного волинського дорожника на найближчу сесію райради, адже питань у цій сфері є дійсно багато.

Мабуть, втома далася взнаки. Адже надалі депутати втрачають свою активність. І решту двадцять питань розглядають фактично за півгодини. Тим більше, що більшість з них детально розглядалася на засіданнях постійних комісій. Та й, як не кажіть, а регламент порушувався. Тому й не дивно, що між собою присутні у залі перешіптувалися: «Вже й у нас скоро буде, як у Верховній Раді». Дійсно, складалося таке враження. Недаремно ж кажуть, що «заразитися» поганим можна скоро. Ось тільки прикро, що деякі депутати районного рівня бачать це погане у вищих щаблях, а на собі зовсім цього не помічають.

Наталія Муха. 

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < вересня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання