травня

21

Вівторок

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Процес передачі-приймання комунальних закладів на Любешівщині від районної до селищної ради триває. Зазвичай він проходить не надто спокійно. Наразі дійшла черга і до Любешівської центральної районної лікарні.

 Наразі фінансування ЦРЛ здійснюється за рахунок медичної субвенції, котра надходить із державного бюджету місцевим – районному та селищному. Відповідно до кількості населення (а це орієнтовно 83% від усього району), селищний бюджет передає трансферт цієї субвенції районному бюджету. Здійснюється це помісячно. Ось тільки, як виявилося на засіданні сесії Любешівської селищної ради, котра відбулася сьогодні, наразі кошти передані лишень до серпня включно.

«Тільки дев’ятого серпня до нас надійшов лист від райдержадміністрації як головного розпорядника коштів про те, що на вересень і наступні місяці відсутній ресурс для фінансування центральної районної лікарні. Якщо селищна рада не передасть трансферт медичної субвенції на наступні місяці, фінансування цієї установи взагалі припиниться»,

- повідомив очільник ОТГ Олег Кух.

І тут селищна рада вирішила піти на інший крок, замість делегування коштів, - розпочати процес прийняття юридичної особи – Любешівської центральної районної лікарні, в тому числі її цілісних майнових комплексів, будівель та споруд, індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад сіл,селища району у комунальну власність Любешівської селищної ради. Тож це питання оперативно, буквально за день до сесії, було внесено у порядок денний.

Перед тим, як прийняти рішення, Олег Кух попросив головного лікаря ЦРЛ Богдана Іваніва висловити свою позицію цієї передачі, чи бачить він загрози у подальшій роботі закладу. На це Богдан Васильович повідомив, що не так важливе питання, у чиїй комунальній власності буде лікарня, як те, яка подальша доля чекатиме жителів тих п’яти сільрад, котрі не увійшли в ОТГ. Та й є чимало невивчених нюансів у питанні подальшого перетворення ЦРЛ у некомерційну комунальну установу. Наразі на Волині такий статус має лише Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання. А загалом жодна районна лікарня не перейшла у комунальну власність ОТГ. Окрім того, головний лікар промовив:

«Дивно звучатиме назва «Любешівська центральна районна лікарня Любешівської селищної ради». Будуть, мабуть, зміни. Але це перший етап. Наступний – зміна статусу. І ось коли це станеться, ми всі відчуємо ці зміни. Але пізно буде вже щось змінювати…»

Водночас Богдан Васильович запропонував, щоб селищна рада делегувала кошти медичної субвенції не по місяцях, а до кінця цього року. Адже наразі через цю плутанину уже мали місце проблеми: декільком жителям району не видали інсулін.

У свою чергу, селищний голова Олег Кух висловив думку, що таке делегування – зайве. На його думку, упродовж місяця реально можна передати райлікарню на баланс селищної ради, що значно спростить подальшу роботу. Правда, якщо оперативно спрацює районна рада. На це очільник найвищого представницького органу Любешівщини Петро Нагорний повідомив, що діятиме лише у відповідності до законодавства, остаточне слово – тільки за депутатами районної ради, які вирішуватимуть, чи давати згоду селищній раді на передачу районної лікарні.

«Я ж особисто маю бути впевнений, що наша ЦРЛ після передачі не буде переведена у лікарню планового лікування (яка не буде розрахована на забезпечення надання невідкладної медичної допомоги, а передбачатиме госпіталізацію тільки на планове лікування. – авт.). А нині така імовірність цілком можлива. Ось це для мене - головне»,

- сказав Петро Никонович.

Щодо позиції депутатів, то деякі з них пропонували прийняти рішення, мотивуючи тим, що 83% населення району – на території ОТГ, та й фінансування здійснюється теж у цьому відсотковому відношенні. Інші виступали за те, аби відкласти це питання. Зрештою насамкінець обговорення селищний голова Олег Кух запевнив: яке б рішення не було прийняте, люди в жодному разі не постраждають. Якщо районна рада не надасть згоди на передачу ЦРЛ, селищна рада оперативно здійснить делегування трансферту медичної субвенції районному бюджету, як це здійснювалося донині. А наразі ж депутати селищної ради на сьогоднішній сесії таки здійснили перший крок для того, аби центральна районна лікарня була у власності ОТГ, - майже одноголосно прийняли рішення про безоплатне прийняття цієї юридичної установи.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < серпня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Календар свят. Мова, граматика, спілкування