квітня

25

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

На засіданні позачергової шостої сесії селищної ради сьомого скликання очільники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Любешівської РДА, Любешівської дитячої музичної  школи, центральної районної бібліотечної системи та відділу культури поінформували, що проблем чи будь-яких перешкод або затримок із передачею їхніх установ у комунальну власність селищної ради немає. Але насправді виявляється, що це не зовсім так. Адже може так трапитися, що в травні цього року працівники вищеназваних сфер залишаться без заробітних плат. Принаймні така думка прозвучала під час засідання сесії…

 

Раніше таке питання не виникало, бо ж фінансування йшло з районного бюджету. Та й до нині усі фінансові справи врегульовувалися – селищна рада давала щомісячну субвенцію в райбюджет на основі клопотань від власників чи засновників тих або інших установ. А ось на травень цього не збирається робити. Мотивація такого рішення проста: за словами селищного голови Олега Куха, ні від райради, ні від райдержадміністрації, які є нинішніми власниками, не надходили відповідні клопотання. Та й, переконані в ОТГ, установи й заклади, які є на їхній території, мають бути у їхній власності. З цим і винесли на розгляд депутатів на черговій сесії питання щодо прийняття у свою власність бібліотечних та клубних закладів, територіального центру, музичної школи (майна разом із установами).

Ось тільки складається враження:  владні мужі на Любешівщині так захопилися процесом поділу закладів та установ і з’ясуванням стосунків, що навіть “забули” про дотримання певного алгоритму дій у цьому процесі. Наприклад, найяскравіше це наразі видно щодо передачі бібліотечних закладів, їхнього індивідуально визначеного майна та бібліотечних фондів, а також клубних закладів, у тому числі їхніх цілісних майнових комплексів, будівель та споруд, індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селища Любешівського району у комунальну власність Любешівської селищної ради. Виявляється, не так просто одним віддати, а іншим взяти на утримання ці установи. Зокрема, голова районної ради Петро Нагорний у лаконічному коментарі редакції зазначив: за два дні нереально передати їх, адже є відповідний порядок, процедура, котрі чітко виписані в законодавстві.

У той же час селищний голова Олег Кух має своє бачення цієї проблеми: «Часу владнати всі необхідні питання було вдосталь. Керівники відділу культури, терцентру, центральної бібліотеки, музичної школи заявили, що жодних проблем, аби передати  майно разом з  установами до 1 травня цього року,  немає. А тому, якщо виникнуть будь-які «штучні перешкоди», то повну відповідальність за виплату заробітної плати в цих установах, якщо вони не будуть передані до 1 травня 2018 року, несуть їхні власники та засновники, тобто районна рада і райдержадміністрація».

Алгоритм дій районної ради щодо законної передачі закладів культури та бібліотеки селищній раді пояснила начальник організаційного відділу райради Олена Кушнерик. Зокрема, процитувала статтю 15 Закону України «Про бібліотеки та бібліотечні справи», де сказано, що доцільність реорганізації та ліквідації бібліотек, які є у державній та комунальній власності, визначається відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, але за погодженням із центральним органом виконавчої влади, котрий забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв. Таким органом є Міністерство культури. Що ж до закладів культури, то тут абсолютно подібна ситуація. Так, у ст. 22 Закону України «Про культуру» конкретно прописано: «Виключення закладів культури з базової мережі можливе лише за погодженням з Міністерством культури і туризму України». Отже, тільки після того, як районна рада отримає погодження від Мінкульту, лише тоді передасть згадані об’єкти селищній раді своїм відповідним рішенням.

Цього понеділка, за словам Олени Платонівни, вони надіслали у Міністерство відповідні листи-клопотання на погодження на передачу і виключення з базової районної мережі закладів культури. Але ж, звісно, для того, щоб надійшли ці погодження, потрібен час. Надворі ж – середина квітня. А на травень селищна рада, як уже повідомлялося вище, не передбачила субвенції районному бюджету та фінансування ні закладів культури, ні бібліотек, ані терцентру чи музшколи. «Надалі – це зона відповідальності депутатів районної ради»,  - висловив свою позицію селищний голова Олег Кух на сторінці ОТГ у соціальній мережі «Фейсбук». Хоча цілком зрозуміло, що до 1 травня, якщо, дійсно, на таку передачу потрібен дозвіл Мінкульту, зробити це райрада просто не зможе. Тож тепер лише час покаже, чи не постраждають люди, доки владнаються всі юридичні нюанси. Та чи не справдиться народна приказка: пани чубляться, а в холопів чуби тріщать…

Тамара Урядова.

  Коли матеріал уже був надрукований у газеті, стали відомі нові нюанси у цьому питанні. Так, сьогодні відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради, а завтра має відбутися засідання позачергової сесії, де розглядаються питання передачі зі спільної власності сіл, селища району  у комунальну власність селищної ради усіх вищеназваних установ разом із майном. Паралельно відіслані листи-клопотання до Мінкультури. Таким чином, у поєднанні двох процесів, вдасться уникнути і конфлікту, й колапсу із невиплатою заробітної плати у травні.

Коментарі  

#1 Олег Кух 19.04.2018, 21:19
Думка, як Ви висловились, шановна редакціє, не така звучала.
Оскільки Ви не добули до кінця засідання сесії, то Ваше бачення ситуації є не зовсім об’єктивним. У Вашій статті зазначається, що «в ОТГ переконані, що, установи й заклади мають бути у нашій власності,тобто селищної ради, бо є на нашій території ». Але це не зовсім так. Питання дещо в іншому: депутатський корпус селищної ради і я, як селищний голова, висловлюємо позицію: річ не у тому, ДЕ І НА ЧИЇЙ ТЕРИТОРІЇ знаходяться установи, а річ у тім – ХТО ЇХ ФІНАНСУЄ!
Як зазначалося на сайті Любешівської ОТГ, наша громада є самодостатньою і спроможною, а тому самостійно може управляти своїм бюджетом, місцевими справами і комунальною власністю, а отже цілком спроможна самостійно утримувати установи соціальної та культурної сфери.
То чому селищна рада повинна передавати свої кошти для району на утримання цих установ, простіше кажучи, фінансувати установи, які належать районній раді та райдержадмініст рації, якщо спроможна це зробити самостійно? Тим більше, що законодавство України до цього не зобов’язує.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Календар свят. Мова, граматика, спілкування