квітня

25

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Саме так назвав голова районної ради Петро Нагорний розгляд питання встановлення стовідсоткової батьківської плати за харчування дошкільнят району.

 

А доповідав з нього  начальник відділу освіти, молоді та спорту Василь Кух. І членам постійних комісій, і у сесійній залі він озвучував необхідність змінити грудневе рішення та встановити стовідсоткову батьківську плату. Обґрунтованість цього лаконічна: у районному бюджеті просто немає коштів, аби покрити ці витрати. А вони чималенькі – становлять аж 609427 гривень, і стосується ця сума всіх ДНЗ району (532665 грн. – харчування вихованців садочків ОТГ та 76762 грн. – садочків населених пунктів, які не увійшли в об’єднану громаду).

І на минулому засіданні сесії райради, і на теперішньому, яке відбулося у понеділок, деякі депутати відстоювали думку, що районна рада має виділяти 25% суми на харчування дошкільнят, зокрема і лише у ДНЗ, які не входять в громаду. В усіх інших, як висловився депутат Микола Філюк ще  у грудні, «нехай ОТГ платить». Ось тільки, відповідно до законодавства, це неправильно. Адже Любешівська селищна рада 22 грудня минулого року своїм рішенням встановила розмір батьківської плати 100%. При цьому дошкільні навчальні заклади об’єднана територіальна громада у комунальну власність не прийняла, вони залишилися «на балансі» сіл, селища району. Відповідно, саме «на плечі» районного бюджету лягло відшкодування 25% вартості харчування дошкільнят, за що у грудні і проголосували районні депутати. У січні ці витрати були покриті, а ось із першого лютого пропонується встановити стовідсоткову батьківську плату.

Проти цього категорично на сесії виступили депутати Олександр Кушнерик та Петро Дишко. Зокрема, Олександр Миколайович закликав колег насамперед подумати про людей і залишити без змін грудневе рішення. Принаймні на декілька місяців, доки селищна рада не прийме садочки у свою комунальну власність. Запропонував також посприяти якось пришвидшенню цієї передачі. А ще озвучив думку, з якою погодилася більшість: «Необхідно звертатися до законодавця з тим, аби ми самі вирішували ті пільгові категорії населення, які звільняються від сплати за харчування дошкільнят. Адже кошти на це ми виділяємо із районного бюджету. Тож саме нам і вирішувати, хто має право на пільгу». Натомість голова райради Петро Нагорний зосередив увагу присутніх, що йдеться про відшкодування вартості дітей саме не пільгових категорій, так як на пільгові забезпечує держава. А також поінформував, що апарат районної ради підготує відповідне звернення до Верховної Ради України. Наразі ж закликав депутатів підтримати «непопулярне, але необхідне рішення».

Це зрештою депутати і зробили, натомість пропозиція Олександра Кушнерика не набрала необхідної кількості голосів. Тож із першого лютого 2018 року батьки із сімей непільгових категорій змушені стовідсотково оплачувати харчування своїх діток у садочках (а це – 17,80 грн./день). А ще вирішили любешівські обранці обов’язково повернутися до цього питання після передачі у комунальну власність Любешівської селищної ради дитсадків, які знаходяться на її території. Ось тільки коли це відбудеться, наразі невідомо. Адже, за словами Петра Нагорного, це довготривалий та нелегкий процес.

Наталія Муха.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < січня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 31        
Календар свят. Мова, граматика, спілкування