червня

16

Неділя

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Вже нікому не дивина, що потрапити до державного нотаріуса в Любешові з першого разу - просто нереально. І люди у приймальні дні, а їх є лише два на тиждень, оскільки наш нотаріус додатково обслуговує і Маневицький район, займають черги ще з ночі та щоразу намагаються потрапити лише в один кабінет… От тільки щоб увійти туди, треба затратити купу власного часу й нервів.

 

Люди: “Енний раз намагаємося потрапити на прийом, та все марно”

Кожного ранку в понеділок та середу біля приміщення державної нотаріальної контори одна й та ж картина: багато незадоволених людей, списки черг та єдине бажання: якнайшвидше потрапити в кабінет. Лише пухнастий чорний кіт злагоджує цю досить напружену атмосферу біля далеко непривабливого приміщення. Він ніби заспокоює громадян своїм муркотінням та тертям об людські ноги. Ось тільки було би смішно, якби не так сумно…

Обурення людей можна зрозуміти, адже аби вирішити правові справи, доводиться займати черги ще з ночі, а то і в попередні дні. І не просто записати своє ім’я у список, а завжди бути на місці. Бо це, як розповіли люди, - головна умова “живої” черги. Тож їм доводиться проходити своєрідне випробування на витривалість, попри холод і дощі. От тільки  більшість відвідувачів - люди поважного віку, які аж ніяк не можуть «чергувати» цілу ніч. Також чи не найбільше від цього потерпають жителі сіл, звідки не так то просто добиратися. І їм практично нереально зайняти чергу з ночі, а вранці вже немає сенсу, адже, як зазначила мешканка села Мукошин Надія Солоха, о 8 годині вона була шістнадцятою у списку. Це означає лише одне: можеш не чекати, все одно вже не пройдеш. А все тому, що, як повідомили з обуренням люди, нотаріус Віктор Кух за день приймає буквально декількох громадян. Наприклад, 31 жовтня зі списку у понад тридцять осіб він “обслужив” лише трьох.

Спілкуючись із людьми, розумієш: у кожного своя ситуація: хтось, як, наприклад, жителька села Бірки Віра Турик, ходить на прийом уже декілька тижнів, інші – місяцями, а то й рік. Та об’єднує їх одне – бажання якнайшвидше потрапити до державного нотаріуса, аби нарешті владнати свої правові справи. Тож вони всі схиляються до однієї спільної думки: аби він працював лише у Любешівському районі та проводив прийом громадян не два, а чотири рази на тиждень. Також при нагоді люди розповіли, що вже зверталися до районної влади. Але, як зазначила Галина Клімчук із Любешова, у відповідь отримували зовсім невтішне: «Ми знаємо цю проблему», або «Ви не одні такі».

Ось така склалася непроста ситуація, у якій, в принципі, як і завжди, найбільше потерпають прості люди.

Віктор Кух: «Виходу з цієї ситуації не бачу»

Що про це думає державний нотаріус і як він бачить цю ситуацію, журналісти з’ясовували, спілкуючись безпосередньо з ним самим. Насамперед Віктор Кух зазначив, що проблема виникла у 2014 році, коли на державних нотаріусів поклали ще й обов’язки державного реєстратора, що займає багато часу. Також важливим фактором  є те, що Віктор Іванович із 11 квітня 2016 року обслуговує не лише наш район, а й сусідній, Маневицький, який до того ж у два рази більший.

- Свого часу в Маневичах були тимчасові державні нотаріуси, але нині ніхто не хоче іти туди працювати. І на це є декілька причин. По-перше, аби стати нотаріусом, дуже важко скласти кваліфікований іспит (наприклад, минулого року з 150 претендентів із усієї України успішно склали їх лише семеро осіб), по-друге, ніхто не хоче іти на державну роботу. І ті, які навіть успішно  пройшли іспит, зазвичай відкривають приватну контору, оскільки це значно вигідніше. Та більше того, у Волинській області взагалі ліквідовано декілька державних нотаріальних контор. А у нас “тримається”, оскільки ще є Чорнобильська зона, і люди мають певні пільги, - розповідає Віктор Іванович.

До державного нотаріуса громадяни найбільше звертаються зі спадковими справами. Також наразі великий наплив у зв’язку із виплатою чорнобильських коштів, тобто переоформленням спадкових документів. А процедура ця клопітка і, на жаль, не завжди має успішний результат.

Згідно з графіком, Віктор Іванович у нашому районі приймає у понеділок та середу. А у вівторок і четвер – у Маневицькому. П’ятниця – архівний день. На запитання, яка ж ситуація у сусідньому районі, Віктор Кух зазначає, що така ж, як і в нас: щодня черги. «Взагалі, згідно з графіком, я повинен приймати громадян лише до обіду, а в другій половині дня проводити видачу документів. Але я працюю по-іншому, адже входжу в ситуацію людей, стараюся допомогти. Та бувають форс-мажорні ситуації, наприклад, терміновий семінар у Луцьку тощо. Наразі з цієї ситуації виходу не бачу зовсім, - інформує Віктор Іванович. – Хоча, можливо, тепер у нас щось і зміниться, адже з першого листопада і в Любешівському, і в Маневицькому районах нам додали по одному працівнику. На рахунок правових консультацій, то проблем із цим не виникає зовсім».

Крім того, він зазначив, що приватні нотаріуси теж мають право вести справи спадщини. «Їм надані такі повноваження. Та вони самі вирішують, які справи краще брати, а які - ні», - зауважує Віктор Іванович.

Державний нотаріус має працювати лише в нас!

Про цю проблему добре знає й керівництво району. І на одній із комісій райради розглядали це питання. Голова районної ради Петро Нагорний наполягав на тому, аби державний нотаріус працював лише у нашому районі. У свою чергу тоді в. о. начальника відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Волинській області Олександр Сиротенко пообіцяв врахувати цю пропозицію.

Відтоді пройшло вже понад місяць, тож журналісти поцікавилися «свіжішою» інформацією щодо проблеми. Так, у телефонній розмові головний спеціаліст відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Волинській області Олександр Сиротенко повідомив, що наразі це питання залишається відкритим. У планах – у смт Маневичі призначити державного нотаріуса з іншого району. Однак начальник відділу з питань нотаріату відмовилася телефоном надавати будь-які коментарі. Тож ми надіслали їй офіційний запит, і як тільки в редакцію надійде відповідь, ми обов’язково ознайомимо з нею читачів.

До речі, ця ситуація зовсім не влаштовує і жителів Маневицького району. Зокрема, депутат обласної ради Людмила Кирда свого часу робила відповідний запит. Їй надійшла відповідь від начальника Головного Територіального управління юстиції Волинської області Валентина Кухарика, у якій йдеться: «У зв’язку з відсутністю осіб, які на даний час мають свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю та виявили бажання працювати нотаріусом, Головне територіальне управління юстиції у Волинській області позбавлене можливості забезпечити щоденний прийом громадян в Маневицькій державній нотаріальній конторі... З метою забезпечення населення Маневицького району державним нотаріусом, обов’язки завідувача Маневицької держнотконтори покладено на Віктора Івановича Куха, завідувача Любешівської державної нотаріальної контори… Спеціалістами відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Волинській області активно ведеться агітаційно-роз’яснювальна робота та створюються всі умови для направлення посадових осіб органів місцевого самоврядування на стажування до державної нотаріальної контори та подальшої здачі іспиту у комісії з питань складення іспиту із спадкового права».

Тобто цю проблему добре знають і в області. От тільки коли вона вирішиться – невідомо. А поки що людям варто почекати… А чого саме, вирішуватимуть самі: чи моменту, коли в Маневичах стане працювати інший нотаріус, чи своєї черги у черговому списку.

Мирослава Струк.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < листопада 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Календар свят. Мова, граматика, спілкування