червня

16

Неділя

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

В Україні, в тому числі й на Любешівщині, люди масово оформляють нові закордонні паспорти та так звані ID-картки – внутрішні паспорти нового зразка. Раніше для отримання таких послуг нашим краянам доводилося їхати до обласного чи Маневицького районного центрів. Віднедавна отримати новий документ можна і в нас. Але, виявляється, це не так легко зробити…

 

Черги біля міграційної служби – вже не дивина
Бачити  на четвертому поверсі адмінприміщення районної ради (а саме там розташований так званий «паспортний стіл») багатолюддя, вже  всім звично. Відколи Любешівська міграційна служба почала видавати закордонні паспорти та ІD-картки, жителі району кинулися займати черги біля цього кабінету. Бувало таке, що люди приїжджали на ранішні автобуси – о 5-6 год., й чекали, коли нарешті зможуть потрапити до спеціалістів. Голова районної ради свого часу навіть встановлював обмеження вільного входу в адмінприміщення. 
Нині дещо ажіотаж уже вщух. Але все ж проблема є. І, як кажуть самі працівники міграційної служби, вони нічого не можуть з нею подіяти. Люди йдуть масово. Одні – аби оформити закордонні паспорти, інші – щоб мати новий, сучасний документ громадянина України. Є серед них і такі, які просто стали заручниками ситуації й змушені якомога швидше оформляти документи нового зразка, хоча, здавалося б, як пише законодавство, поки що це не є обов’язковою вимогою. 
Водночас у районному секторі управління державної міграційної служби у Волинській області  по штатному розпису є три особи, а так звана робоча станція – усього одна, з її допомогою оформляються і закордонні, і внутрішні паспорти. Це при тому, що, відповідно до встановлених норм, на обслуговування однієї людини йде у межах 25 хвилин. Тож порахувати, скільки можна прийняти людей за один день, - неважко. Про все це говорив на нещодавньому засіданні бюджетної комісії Любешівської районної ради перший заступник начальника управління ДМС у Волинській області Олександр Пахолюк під час розгляду питання про роботу районного сектору цієї служби. І запрошення на нараду районного рівня представника з області теж певною мірою засвідчило актуальність проблеми.  
 
Хочеш стипендію – давай паспорт
Саме за таким принципом нині змушені працювати вищі навчальні заклади, в тому числі й Любешівський технічний коледж ЛНТУ. Відповідно до нового законодавства, паспорт громадянина України видається особі, яка досягла 14 років, а не 16-ти, як було раніше. Закономірно, що чимало жителів району, які вирішили продовжити навчання у вищих навчальних закладах після закінчення 9 класів ЗОШ, для отримання стипендії, повинні мати паспорти, так звані ІD-картки. Та й загалом паспорти мають бути і в усіх осіб, які досягли чотирнадцяти років. 
Але виготовити їх не так просто. Знову ж таки - через численні черги. Ось так і сталося, що наразі близько шістдесяти студентів Любешівського коледжу не можуть отримати стипендію через відсутність документа, що посвідчує особу. Тому й не дивно, що цю проблему озвучила на засіданні постійної комісії депутат райради Тамара Коренчук. Однак відповіді, як її вирішити, можна сказати, так і не отримала. «Нехай займають чергу», - прозвучало від спеціалістів… 
Як стало відомо редакції, у такій проблемній ситуації опинилися не лише студенти нашого коледжу, а й жителі району, які вступили до інших ВНЗ. Так, нещодавно одна із читачок нашої газети розповіла, що якби її донька не виготовила ID-картку, вона взагалі б не стала студенткою. Для того, аби мати такий бажаний документ громадянина України, наша юна краянка приїжджала до Любешова із самісінького ранечку. Але потрапити всередину їй вдалося лише із четвертої спроби. І це при тому, що кожного разу вона робила зачіску в перукаря, аби на фото у паспорті мати гарний вигляд. Зрештою дівчина одержала документ і вступила до вузу. А ось багатьом іншим нашим юним співгромадянам пощастило у цьому плані значно менше…
Літера одна, а проблем багато
Отже, те, що у міграційну службу нелегко потрапити, ми вже писали. Але, як також розповіла редакції наша постійна читачка, навіть якщо це вдасться, то не означає, що без проблем можна буде отримати документ. 
Насамперед це стосується тих «щасливчиків», у прізвищі, імені чи по батькові яких  (або ж їхніх батьків) є літери «Є» та «Ї». Все тому, що на документах, які видавалися колись по сільських радах, написи робилися друкарською машинкою, де часто був відсутній український алфавіт. Отже, замість «Є» ставилося «Е», замість «Ї» - «І». Здавалося б, заміна логічна, і проблем виникати не повинно. Ось тільки це далеко не так. 
За словами керівника районного сектора УДМС у Волинській області Ольги Герель, має бути чітка відповідність у всіх літерах та цифрах. Тому у вищезгаданих випадках людина має звернутися до місцевого РАЦСу, де їй видадуть повторне свідоцтво про народження. 
Тобто претенденту на перший паспорт громадянина України доведеться йти ще й у відділ державної реєстрації актів цивільного стану. Але навіть не йому, а батькам, при цьому обов’язково маючи із собою документи, що посвідчують особу. Щоправда, тут, як розповіла редакції начальник Любешівського відділу РАЦСу Ніна Хомич, багато труднощів не виникає. Людина робить заяву в електронному вигляді, і працівники їхньої служби самі вже відшуковують в архівних документах необхідну справу, аби встановити відповідність. 
 
…А поки що люди чекають у чергах. Довгенько сидять біля кабінету і мріють про такий бажаний для них документ. У той же час за дверима спеціалісти міграційної служби наполегливо працюють і теж мріють – про зменшення напливу відвідувачів або ще одну робочу станцію, яка значно полегшить їхню роботу і зменшить час очікування жителям Любешівщини у чергах за новим документом. Ось тільки коли вона буде в нашому районі і хто посприяє у її придбанні, наразі невідомо.
 
За 9 місяців 2017 року Любешівським РС УДМС України у Волинській області видано 973 паспорти громадянина України для виїзду за кордон; оформлено 1475 заяв-анкет. Також оформлено 512 паспортів громадянина України (ID-карток), видано 361. 
Наталія Муха. 

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < жовтня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Календар свят. Мова, граматика, спілкування