липня

23

Понеділок

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Днями в редакцію звернулася жінка, котра стривожено повідомила про те, що у селі Березна Воля масово здихали свині. Тож місцеві жителі лишилися без поросят: в одних пропали, інші через напружену ситуацію самі забили, аби, не дай Боже, ті не здохли.

Разом із тим виникла й інша супутня проблема, яку також нам озвучила читачка: тепер на території земель цього населеного пункту - стихійний скотомогильник. Тож яка ж насправді ситуація у селі Березна Воля, дізнавалися журналісти «Нового життя".

Жінка, яка й повідомила нам про проблему, не є жителькою Березної Волі. «Там проживає моя свекруха, Анастасія Любчик, а ще родина мого чоловіка. Вони й попросили, щоб я звернулася в редакцію для того, аби через газету дізнатися, в чому ж причина такої біди. Наприклад, у  Валентини Сірець подохло двоє великих свиней, а моя свекруха мусила добивати своє порося», - розповіла вона. 
Проаналізувавши цю розповідь, зрозуміли: проблема є. І про неї насамперед повинні знати у сільській раді, куди ми відразу зателефонували. Якраз на той момент нам вдалося поспілкуватися із секретарем сільради Оленою Токарчук, котра зазначила, що дійсно по одній вулиці в селі Березна Воля була така проблема. От тільки свині не здихали в кожному дворі, просто люди, побоюючись, що таке ж лихо може спіткати їх, страхувалися і самі били ще здорових свиней. «28 серпня сільський голова разом із місцевим ветлікарем Оленою Говірко виїжджали у цей населений пункт та роздавали жителям безкоштовно дезінфікуючі засоби для обробки хлівів. І після того ситуація значно покращилася»,-  зазначила Олена Адамівна.
У свою чергу, місцевий ветлікар Олена Говірко повідомила нам (до того ж із певним обуренням), що жодна людина із Березної Волі до неї особисто не зверталася,  а були лише дзвінки телефоном за звичайною консультацією. «Тому я не можу підтвердити факт, що свині дійсно здихали у Березній Волі. А щодо роздачі дезінфікуючих засобів (зокрема, «Кристал»), то це - згідно з планом, тим більше, така процедура проводилася не лише в Березній Волі, а в кожному населеному пункті нашого району», - зазначила Олена Петрівна.
Розуміючи те, що ситуація досить напружена, а коментарі людей та фахівців різняться, ми вирішили поспілкуватися з депутатом районної ради, директором Березновільської школи Любов’ю Зімич, котра, проживаючи в цьому населеному пункті, напевне повинна володіти інформацією. «Насправді свині подохли майже в кожному дворі. От тільки така проблема виникла ще в кінці липня чи на початку серпня. До мене як депутата районної ради ніхто особисто з місцевих жителів не звертався. Та, в принципі, я не є спеціалістом у цій справі. І все ж проблема гибелі свиней в нашому селі пройшла досить тихо. Лише одного дня через гучномовець було повідомлено населення про те, що проводитиметься обробка хлівів. Та загалом усі селяни зійшлися на  думці, що це - наслідки аномальної спеки, яка тоді якраз тривала», - поінформувала Любов Павлівна.
Отже, виявляється, проблема все-таки була. Фіксувалися непоодинокі випадки загибелі свиней. Тож, логічно, треба було би людям з’ясувати причину такої біди. А для цього - здати матеріал від здохлої свині на аналізи для встановлення захворювання. Та люди чомусь вирішили, що звернення до відповідних спеціалістів не є необхідністю. Тому й не розголошували про цю проблему, вважаючи, що чинять правильно. 
Ось тільки наслідки такого замовчування, як правило, завжди негативні. Адже, як не крути, а проблема залишається відкритою. І невідома хвороба, яка наробила такої біди, досі може становити загрозу. 
Місцеві жителі, які «тихенько впоралися» з хворобою, – то один бік справи. З іншого - є ж відповідні спеціалісти, які, навіть попри відсутність офіційних звернень від селян, розуміючи всю небезпеку, все-таки повинні були вжити певних заходів. 
З приводу цього ми звернулися по коментар до головного лікаря районної лікарні ветмедицини Петра Корха, котрий, до речі, зазначив, що до них не надходило жодного офіційного звернення від жителів Березної Волі з приводу захворювання свиней. 
- Як я уже повідомляв читачів газети, наразі у нашому районі ситуація з африканською чумою свиней та іншими карантинно-інфекційними захворюваннями благополучна. Однак є випадки захворювання з підозрою на тешену, пастерельоз, віспу, колібактеріоз, отруєння. Встановити діагноз можна лише лабораторно, при надсиланні відібраного матеріалу від здохлої тварини або вимушено добитої, яка не піддавалася медикаментозному лікуванню. Але люди чомусь зазвичай б’ють на сполох лише тоді, коли тварина вже захворіла, і зовсім не зважають не профілактичні засоби, які відіграють одну з основних ролей. Тому вкотре наголошую, що необхідно регулярно робити дезінфекцію та дезінсекцію, дератизацію тваринницьких приміщень, а також дегельмінтизацію і вакцинацію тварин. Також біда наших людей у тому, що вони зазвичай займаються самолікуванням. І коли хворіє їхня тварина, відразу йдуть до ветаптеки, де не завжди можуть отримати правильну консультацію, та купують антибіотик, який може не підходити для лікування даного захворювання. Також є багато випадків, коли люди самі привозять ліки з Білорусії, до того ж, нехтують терміном придатності та умовами зберігання цих медикаментів. Крім того, замовчують проблему й не повідомляють ветмедицину про хворобу тварини чи її загибель. Проблемою є й те, що люди, в яких здохла тварина, не закопують її у спеціально відведених для цього місцях, а просто викидають. І зовсім не зважають на те, що цим самим неабияк погіршують ситуацію, адже інфекція продовжує розноситися. Щодо села Березна Воля, то, як повідомила завідувачка Судченського ветпункту, до неї не було жодного офіційного звернення. Лише був один виклик ветлікаря до хворої свині у цьому селі з підозрою на рожу. Тож Олена Петрівна надала необхідне медикаментозне лікування, - повідомив головний лікар ветлікарні.
Ось така непроста ситуація склалася. І скільки точно захворіло і здохло свиней у Березній Волі та яка ж насправді хвороба це спровокувала, нині напевне ніхто не може сказати. Та, в принципі, тепер це неважливо, адже відтоді вже минуло немало часу. От тільки цей випадок є хорошим уроком того, до чого призводить замовчування проблеми. 
Тож аби у вашому хліві завжди рохкало здорове порося, все-таки варто «подружитися» з ветлікарями. 
Мирослава Струк. 

 

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < вересня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання