серпня

18

П'ятниця

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА
(На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн)

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА
(На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн)

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА
(На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн)

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF

Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: з наступного року ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.

Отож, з приводу передплати на електронну версію «Нового життя» у PDF-файлі, звертайтеся:

вул. Незалежності, 54, смт Любешів, 3-01-13, 3-01-14, 3-00-76, або ж за електронною адресою novezhuttya@gmail.com
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Єдина країна

Таке побоювання висловив на засіданні постійної комісії районної ради з гуманітарних питань депутат райради, старший фельдшер Любешівського відділення екстреної медичної допомоги Юрій Черевко. За його словами, це цілком імовірно, адже наразі у них безперебійно працює лише один спецавтомобіль. 

Цієї середи в приміщенні Дольської сільської ради відбулося засідання «круглого стола» депутатів та очільників Дольської та Люб’язівської сільських рад. Збиралися вони, аби обговорити наболіле питання створення ОТГ, котре неодноразово порушувалося на сторінках нашого видання. Та й і під час прийомного дня газети, який проводили журналісти напередодні в Люб’язі, також наголошувалося на цьому.
Вранці цього понеділка на всіх тих, хто працює у приміщенні кляштора капуцинів, чекав ну дуже неприємний сюрприз – двері, що ведуть на сходову клітку, були виламані із завісами, а підлога буквально встелена битим склом. І подібне, до речі, трапилося вже не вперше.  
Проблема пасажирських перевезень у нашому районі зовсім не нова. І один із основних аспектів цієї болючої теми - відсутність сполучення з невеликими, їх ще називають «забитими», селами.

Кажуть, вихованій, культурній людині добре скрізь, де б не була, з ким би не спілкувалася. Однак не лише вишукана мова свідчить про це, а найперше – вчинки.

На сьогодні в Любешівському районі лише один суддя здійснює правосуддя, а раніше було аж чотири. Така ситуація – наслідок процесів реформування суддівської гілки влади. Проте є й позитивні зміни. Наприклад, при розгляді справ може бути присутній кожен охочий, причому - без отримання на це окремого дозволу.

Першого липня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка скасовує державне регулювання цін на продовольчі товари та послуги. Хто виграє від цього і що очікувати українцям, у тому числі й жителям нашого району?

Проблема лейкозу тварин постала не сьогодні і не вчора. На теренах Любешівщини вона заявила про себе більше п’ятнадцяти років тому. Ніби ж і ветеринарна служба діє, і сільські голови не стоять осторонь питання, яке турбує найбільше жителів заприп’ятської зони. Влада району знає цю ситуацію, люди раді б вирішити наболіле питання. Проте, як кажуть, віз і нині там.

У той час, коли інші райони вже напевне знають, у складі якого госпітального округу перебуватимуть, ми поки що – у стані невизначеності. Нібито Любешівщина має відійти до Ковельського госпітального округу. Однак останнім часом усе частіше ведеться мова про створення додаткового – Камінь-Каширського, до якого хочуть віднести і нас. А ще дехто висловлює думку, що все-таки найкращим варіантом буде, якщо увійдемо до Луцького округу. Тож, зрештою, чим закінчиться ця дискусія? Чи самі ми вирішимо, як нам краще, а чи чекатимемо, що за нас це зроблять інші?
Цього року два населені пункти нашого району мали статус неблагополучних через виявлення на їхніх територіях випадків сказу диких та свійських тварин (торік таких пунктів було сім). Причому останній випадок – у Любешові. Незважаючи на це, вулицями бігають собачі зграї. Хоча спеціалісти й подають інформацію про сказ на сторінках нашого видання, але чи кожен достатньо усвідомлює, як правильно діяти, щоб захиститися, а також не впадати в паніку при виявленні сказу в загиблих домашніх тварин? Зрештою, що все-таки проводиться в районі для подолання цього небезпечного захворювання?

Від наповнення місцевого бюджету залежать благоустрій, життєдіяльність громади та ін. І «дірок для латання» завжди вистачає, а от коштів, як кажуть, багато не буває. Одним із видів надходжень до місцевих бюджетів є сплата акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових та алкогольних виробів суб’єктами господарювання. Ось тільки на Любешівщині, як виявилося, є декілька сільських рад, котрі мають нульові надходження з цього виду податку. Чи ж справді на їхніх територіях проживають виключно люди, котрі не курять і не споживають алкогольних напоїв?

Під час прийомного дня журналістів у Щитині місцеві жителі запитували, чому відбувається невідповідність, яка полягає у відсутності в електронному списку осіб, котрим передбачена виплата доплат до пенсій, із даними, що розміщені на сайті Міністерства юстиції України, управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області. Ось яку відповідь редакція отримала з обласного центру.

Днями до редакції надійшов лист від Василя Музики, жителя смт Любешів, у якому чоловік від свого імені та сусідів, порушує, на їхню думку, дуже важливу проблему.  

Із настанням весни продовольчі ринки й магазини рясніють овочевою продукцією. Вибір її просто вражає: соковиті огірочки, помідори, капуста, редиска, різноманітна зелень. Їхній апетитний зовнішній вигляд та яскравість кольорів неабияк приваблюють покупців. Так і хочеться поласувати цією свіжою продукцією, тим більше, що нашому організмові наразі не вистачає вітамінів. І все, здається, чудово, от тільки є одне «але» - під назвою “нітрати”. То чи ж буде вдячний наш організм за споживання таких «вітамінів»? У цьому й спробуємо розібратися.

Події району

Календар новин

August 2017
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Господині на замітку

No result...

Це цікаво

Посміхніться

No result...