травня

19

Неділя

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Щороку в другу суботу травня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів. Цього року це свято припало на 11 травня. Працівники НПП «Прип’ять-Стохід»  провели ряд заходів щодо вивчення та збереження мігруючих. Участь у них взяли учасники гуртків «Юні охоронці природи» Бихівського ліцею та учнівських лісництв, що діють у Підкормільських і В’язівненських гімназіях. 

 

Для дітей, які бажають отримати більше корисної інформації, працівники публічної дитячої бібліотеки Любешівської селищної ради спільно із національним парком організували інформаційну та банерну виставки, де зібрані матеріали майже про всі види орнітофауни Любешівщини. А цього тижня працівники екоосвіти та рекреації долучились до орнітологічних досліджень.

Про ці події захоплюючу екскурсію розповіла Віта Домашич, заступник начальника відділу екологічної освіти та рекреації НПП «Прип’ять-Стохід»: "Маршрут розпочався о 5.30 ранку у селищному парку. І відразу при переході від урбанізованого світу у світ дикої природи вітала нас колонія граків. Ще ми побачили зябликів, синицю велику та блакитну, дрозда-чикотня і його гніздо, чорного дрозда, плисок білу та жовтоголову, шпаків, горобців. Ближче до річки почули співи багатьох інших пернатих. Найголосніша пісня була у очеретянки лучної, співали також вівсянка очеретяна, коноплянка, берестянка, деякі види мухоловок. А на верхівках дерев поодиноко заводили свої трелі вільшанки, яких ще називають малинівками. Проте найдзвінкіша і багатоголоса пісня у солов’я. Із світом птахів нас знайомив орнітолог парку Юрій Корх. Ідучи дамбою від села Зарудче до Селіска ми побачили гніздо у вигляді рукавиці, яке висіло на верболозах, річкової синиці – ремеза. Через лічені метри серед кущів слив невисоко від землі ми побачили гніздо, на якому сиділа самка зяблика. На водних плесах річки Стохід замилували нас чаплі білі, лелеки, крячки чорні та білокрилі, деякі види куликів. Поряд із хатами села Зарудче бачили мартинів, ластівок, жайворонків польових, сороку. Також над рікою і селом ми спостерігали за хижими птахами – лунем болотяним та канюком. Через біноклі ми побачили великих жовтих птахів. Це іволги, які найпізніше прилітають із теплих країв, коли на деревах вже є листя. Ближче до села Селісок ас вітали дикі качки у польоті та курликанням журавлі сірі, які є рідкісними та занесені до Червоної книги України. На зворотному шляху спостерігали ще одного червонокнижного птаха – сорокопуда сірого. Протягом тригодинної екскурсії у заплаві Стоходу нам вдалося побачити та почути до сорока видів птахів. А всіх пернатих на території національного парку налічується 229 видів, серед з них 43 є червонокнижними". 

 Фото Юрія Корха, старшого наукового співробітника НПП «Прип’ять-Стохід».

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < травня 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Календар свят. Мова, граматика, спілкування