січня

22

Вівторок

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Вчора у Любязі відбувалися сходи селян, де, окрім звіту голови, люди обговорювали дуже важливе для них питання - подальшу долю їхньої громади. Зокрема, чи створювати власну ОТГ, чи приєднуватися до Любешівської. Як виявилося, більшість люб’язівців – «за» те, щоб іти до Любешова. За це вони і проголосували на сходах селян. Та чи прислухаються до їхньої думки, і чи буде Люб’язівська сільська рада приєднана до Любешівської селищної? Це наразі все-таки питання відкрите.

 Активно на сходах селян говорили про те, як відбуватиметься реформування первинної ланки медицини у цьому селі. Адже Любешівська селищна рада прийняла рішення про прийняття майнових прав та майна ЦПМСД Любешівського району у свою комунальну власність. “Як надалі діятимуть ФАПи тих сільрад, котрі не увійшли в ОТГ, ми ще поки не знаємо. Щодо сімейного лікаря, то люди мають право обрати будь-якого, незалежно від територіальної приналежності. Тобто і в ОТГ, і поза її межами. Але ось фінансовий аспект утримання медзакладів у селі ляже безпосередньо на місцевий бюджет, який навряд чи буде спроможний на це”, - розповіли люб’язівцям невеселу перспективу Любешівський селищний голова Олег Кух та перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Фесик на сходах селян у неділю.

Натомість очільник люб’язівської громади Борис Шубич зовсім іншої думки. Він її доніс і до своїх односельчан, і у листі, який дещо раніше приніс у редакцію. Окрім вказування конкретних фінансових показників, він поінформував: «Зі слів головного лікаря ЦПМСД Наталії Ланевич, жителів Люб’язя та прилеглих сіл повинен обслуговувати сімейний лікар. Нині цю ставку поділено між двома лікарями Центру (0,75 і 0,25). Жоден з них не виявив бажання працювати на повну ставку у с. Люб’язь. Натомість я знайшов спеціаліста, готового зареєструватися ФОПом та обслуговувати наших жителів”. А ще Борис Степанович розповів, що має ідею купити приміщення в селі, в якому і зробити амбулаторію.  “Думаю, ми зацікавимо жителів Дольської сільради, Хоцуня та Свалович, тож наш лікар зможе підписати декларацію із 2000   пацієнтами. А наразі закликаю усіх односельчан: якщо вам відмовляють у наданні допомоги лікарі ЦПМСД, повідомляйте мені. З приводу цього я звертатимуся до відповідних органів”, - мовив очільник люб’язівської громади.

Перед присутніми у залі Любешівський селищний голова Олег Кух порушив і ще одне важливе питання. Так, цього року в Любешівському районі на умовах співфінансування планується капітально відремонтувати дороги до Деревка, Цир-Лахвичі-Люб’язь та відрізок дороги Любешів-Зарудчі. Такі свої пропозиції районна влада відправила на область. А також разом із селищною радою зобов’язалася співфінансувати вищеназвані об’єкти. Однак наразі виявилося, що  капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення О030956/Т-03-08/-Цир-Лахвичі-Люб’язь-Р-14 / км 16+000 – км 19+300 Любешівського району, згідно з документами, має починатися від комплексу “Гол”, що у Люб’язі. Іншими словами із трьох з половиною кілометра більша частина знаходиться на території Люб’язівської сільради, тобто поза межами ОТГ. У той же час із загальної вартості цього об’єкта, згідно із розрахунками, у 10 мільйонів 200 тисяч гривень,   мільйон вісімсот – кошти селищного бюджету. “І тут мимоволі виникає запитання: чому ми маємо спрямовувати таку суму на дорогу, більша частина якої – не на території нашої селищної ради? Саме тому відшукуватиму усі шляхи задля оперативної зміни документації, аби ремонтувати дорогу з іншого боку», - звернувся до присутніх на сходах селян Олег Іванович.

Це все почали активно обговорювати у залі. Дехто висловлювався категорично за те, аби приєднуватися до Любешівської ОТГ, інші наполягали на тому, аби не поспішати  цим. Зрештою таке важливе питання поставили на голосування.

У результаті шляхом відкритого голосування вісімдесят сім люб’язівців, які взяли участь у голосуванні, висловили свою позицію щодо подальшої долі їхньої громади. Так, 80 із них проголосували “за”, щоб “іти” до Любешова, четверо - “проти” цього, ще троє утрималися. Крім того, Микола Кух як депутат районної ради зауважив, що ініціюватиме якнайшвидше засідання позачергової сесії Люб’язівської сільської ради, на яке винесуть  це питання за результатами сходів селян. Присутні у залі запропонували зробити це засідання відкритим, тобто щоб селяни мали змогу почути, як голосують їхні депутати.

Натомість сільський голова Борис Шубич заявив, що таке рішення сходів селян остаточно ще не значить приєднання до Любешівської ОТГ. “Я діятиму суто відповідно у рамках законодавства”, - підсумував Борис Степанович.

Наталія Муха.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < березня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
27 28 29 30 31  
Календар свят. Мова, граматика, спілкування