червня

24

Понеділок

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Наша талановита землячка презентувала черговий творчий доробок - інструментальний відеокліп "Доля величної жінки" (violin cover Наталії Горщар на композицію "Destiny" Vanessa Mae), який присвячується Ілоні Зріні - княгині-оборонниці Мукачівського замку. 

 

Як повідомила авторка на своїй сторінці у Фейсбук, скрипалькою та виконавицею стала вона сама, роль княгині Ілони Зріні виконала Єва Колесник. У відеокліпі використано локації – Замок Паланок  / Мукачівський замок / Мукачевський замок Закарпаття (бастіон, екуменічна церква-каплиця, княжа кімната).

Наталія Горщар розповідає, що княжа кімната - унікальна експозиція, присвячена роду Ракоці і королям Угорщини - приватна колекція Тараса Синявського; екуменічна церква замку "Паланок" об’єднує всіх християн, адже під час осади люди не могли вийти зовні, тому в одному місці молилися католики, греко-католики, православні, протестанти; меч Ілони Зріні - музейний експонат, який люб’язно надав Тарас Синявський з приватної колекції.
Для довідки: Ілона Зріні - княгиня-оборонниця, господарка Мукачівського замку "Паланок", яка мужньо тримала австрійську облогу майже три роки, як ніхто ні до, ні після неї. Вона сама на чолі гарнізону з двох з половиною тисяч добре озброєних вояків керувала обороною замку. Звістка про героїчну оборону Мукачівського замку вразила всю Європу. Як міжнародну сенсацію сприймали європейські держави непокору княгині Ілони Зріні австрійцям, тоді як уже вся Угорщина скорилась Габсбургам. Турецький султан Мехмед IV нагородив княгиню грамотою-атнаме, що є єдиним випадком в історії Туреччини, щодо жінки.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Календар свят. Мова, граматика, спілкування