квітня

25

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

У цьому журналістів «Нового життя» запевнив Сергій Мельник, директор Українського інституту експертизи сортів рослин, у відання якого у січні цього року була передана наша сортостанція, під час свого перебування на Любешівщині.

 

Тож «Нове життя» не могло не скористатися нагодою, так би мовити, дізнатися із першоджерела, яке ж майбутнє далі чекає Любешівську сортостанцію, котра завжди була своєрідною візитівкою нашого краю.

Сергій Іванович відразу запевнив: установа уже має повне право на проведення польових наукових досліджень. Тобто сортостанція відновила свою основну діяльність.

-          Ми довго вирішували питання реорганізації сортостанції. Знаю, що ваша районна влада не стояла осторонь цього питання. І я відразу заявив свою позицію: не заперечуватиму, якщо Міністерство прийме рішення про передачу ДСДС у відання нашого інституту. Нині ми відновлюємо всю інфраструктуру сортовипробування по Україні. Залишилися точки, які нам треба було закрити. Одна із них – на Любешівщині. І ось із січня, коли був виданий      наказ, ми почали працювати. У результаті на сьогоднішній день земля вже переоформлена на інститут. Отже, уже із впевненістю можна говорити, що випробування проходитимуть, люди матимуть роботу. Хай не багато – поки що орієнтовно до десятка. Але ж і це плюс. Бо ж буде десять офіційно працевлаштованих людей, котрі вчасно отримуватимуть заробітну плату. Любешівський район – це крайня північна точка в Україні, з певними природо-кліматичними особливостями та умовами, типова поліська зона з контрастом ґрунтів. Адже є тут і торф’яники, і дерново-підзолисті, супіщані, піщані ґрунти. Такі землі є на території Волинської, Житомирської, Чернігівської та частини Сумської областей. Тобто на великих площах. А тому ми обов’язково маємо провести випробування тих сортів-гібридів, які могли би використовуватися тут. Тобто ми маємо запронувати людям те, що в цих умовах може вирощуватися і проносити для них навіть прибуток.  Зауважу, що наш інститут рекомендує тільки ті сорти-гібриди, які пройшли у нас випробування у різних природо-кліматичних зонах. Що ж стосується конкретно Любешівської сортодослідної станції,є то, як я уже сказав, землю ми вже переоформили, далі займемося майно, на всі будівлі виготовимо паспорти, все візьмемо на баланс. Я оглянув поля: і торфяники, і піщані, подивився базу. Обіцяю: все необхідне для сортовипробування ми упродовж року-двох приведемо до належного стану. Направимо кошти для створення матеріально-технічної бази. Найперше поновимо комп’ютерне забезпечення, адже надворі – ХХІ століття, тим більше, ми працюємо на новому програмному забезпеченні. До кінця року, думаю, купимо хоча б один тракторець. Щодо культур, то вони випробуватимуться традиційні для цієї поліської зони. Хоча з часом, може, будуть і нові. Адже клімат міняється. Наприклад, хто б колись сказав, що у нас вирощуватимуться соняшник та кукурудза на насіння… Тобто задуми є. Але, звісно, не все й одразу. Однак скажу із впевненістю: у Деревку буде державний острівець науки, де фермери, одноосібники зможуть прийти на поля, подивитися і почерпнути для себе щось цікаве, новації, які запроваджуються у галузі, отримати фахові консультації спеціалістів, - висловив свою позицію Сергій Мельник.

А директор департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної дерджавної адміністрації Юрій Горбенко, який супроводжував Сергія Івановича у поїздці на Любешівщину, доповнив: «Волинська ОДА підтримує позицію інституту і сприяє тому, щоб нарешті врегулювати питання, аби і земля, і майно Любешівської сортостанції мало одного власника. Тобто як і районна влада, так і обласна, докладає усі зусилля, аби дати можливість ефективно господарювати одному державному власнику».

Є уже й підтвердження серйозних намірів посадовців: у Любешівську державну сортодослідну станцію Інститут завіз паливо, мінеральні добрива, насіння сої. А на деревківських землях уже посіяно 30 гектарів вівса.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < квітня 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Календар свят. Мова, граматика, спілкування