квітня

25

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Із першого вересня 2018 року всі першокласники Любешівщини підуть до «Нової української школи». Це – реформа Міністерства освіти і науки, котра побудована по системі освіти Європи. Відповідно до проекту «Нова українська школа» навчання учнів початкової школи має набути нового формату: діти більше гратимуться, експериментуватимуть та навчатимуться працювати в колективі. Також у рамках реалізації освітньої концепції заклади мають бути оснащені новими меблями, комп’ютерним обладнанням та дидактичними матеріалами. 

 

От тільки в реальності        не все співпадає із запланованим. Адже усі опитані нами директори навчальних закладів Любешівщини сходяться до однієї думки: на сьогодні школи не готові до впровадження концепції «Нова українська школа». Бо ж немає ні відповідних меблів, ні комп’ютерного обладнання, ні підручників. Виконано лише те, що можна було зробити власними силами. А це, до прикладу, – розфарбувати стіни та підлогу в цікаві розвивальні ігри й гарні казкові малюнки. Тобто необхідна атмосфера створена, не вистачає лише… найголовнішого – робочих місць для дитини й вчителя та предметів і засобів, завдяки яким навчання має набути дійсно нового формату.

До речі, наскільки нам відомо, подібна ситуація спостерігається не лише на Любешівщині, а й загалом по всій Україні. З одного боку така інформація радує тим, що це не ми пасемо задніх. Просто, виходить, такими темпами впроваджується освітня реформа в країні загалом. 

У свою чергу, як уже повідомлялася на сторінках нашого тижневика, цьогоріч на освітні заклади району надійшли досить значні кошти на закупівлю засобів навчання та обладнання класів. Яка ж ситуація на сьогодні, ми поцікавилися у керівників відповідних галузей. Зокрема, у телефонній розмові начальник відділу освіти управління гуманітарної політики Любешівської селищної ради Василь Кух повідомив, що на сьогодні школи ОТГ не забезпечені новими меблями (персональними одномісними партами, двотумбовими столами для вчителів, 9-секційними шафами для зберігання дидактичних матеріалів), комп’ютерним обладнанням тощо. Адже, аби все це закупити, насамперед необхідно провести тендерні процедури. Однак у цьому доволі часто виникає ряд нюансів і проблем, адже торги легко зірвати чи заблокувати, що, у свою чергу, суттєво затягує процес їхнього проведення. «Є терміни підписання договорів, поставки тощо. До прикладу, у придбанні телевізорів і дидактичних матеріалів ще не відбулися торги. Щодо персональних одномісних парт та інших меблів, то вони наразі виготовляються і будуть доставлені у навчальні заклади у вересні-жовтні». Про забезпечення підручниками першокласників Василь Ілліч зазначив: «Скоріше всього до початку навчального року першокласники не матимуть жодних підручників, окрім «Букварів», які уже надійшли».

А в. о. начальника відділу освіти, молоді та спорту Любешівської РДА Неля Свищ поінформувала: «На впровадження концепції «Нова українська школа» у ЗОШ району в нас іде активна робота. Перші класи будуть оснащені меблями для учнів і вчителів, комп’ютерним обладнанням до 15 вересня. Процедурні питання проводяться щодо закупівлі телевізорів та дидактичних матеріалів. Тож згодом у школи буде доставлено і це обладнання».

До початку навчального року лишилися три дні. Отже, уже із понеділка діти мають навчатися у «Новій українській школі», але відповідного матеріального забезпечення із початку вересня не варто й чекати. Цей процес відбуватиметься поступово. Однак, як зазначила міністр освіти Лілія Гриневич, «проблеми з обладнанням не є реальним стримуючим фактором, який не дозволить вчителям у перші тижні проводити навчальний процес, особливо, якщо вони дійсно налаштовані застосовувати нові знання».

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < серпня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 31    
Календар свят. Мова, граматика, спілкування