квітня

25

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Саме такий висновок мимоволі напрошується після перегляду численних коментарів жителів Любешівщини на офіційній сторінці Любешівської селищної ради у соціальній мережі «Фейсбук» під публікацією про опитування щодо відновлення чи перекриття руху центральною вулицею нашого містечка.

 

Буквально за день-два на це опитування відреагувало до двохсот людей, висловлюючи свою думку з приводу порушеного питання. Активно велося й голосування: як на офіційному сайті селищної ради, так і на сайті docs.google.com. Зокрема, пропонувалося чотири варіанти відповіді на запитання «Чи потрібно відкрити центральну вулицю селища для руху автотранспорту?»: «Так», «Ні», «Так, але із встановленням «лежачих поліцейських», «Інше». Таким чином, зауважили в селищній раді, намагаються вивчити громадську думку, аби потім, на підставі даних опитування, зробити правильне рішення, яке задовольнить більшість.

Як засвідчив аналіз голосування та коментарів, все-таки переважна більшість наших краян – за те, аби повноцінно відновити рух транспорту по Незалежності, щоправда, встановивши там засоби, які обмежують швидкість.

І все ж різнобічність коментарів просто вражає. Так, молоді мами переконані: відколи обмежили рух центральною вулицею, тут стало значно безпечніше гуляти з дітками, зокрема, й на дитячому майданчику. Наприклад, Олеся Ющишин написала: «Я проти!!! Заради дітей, оскільки і школа, і садок, і дитячий майданчик, де можна спокійно мамам посидіти і не хвилюватися, що хтось буде зараз гнатися на шаленій швидкості, багато нюансів є, але заради дітей...» Таку ж думку озвучила й Ірина Савчук: «Було хоч одне місце без руху машин, де можна спокійно з дітками посидіти, і те хочуть забрати в людей, які це хотіли. Там є зона відпочинку. Подумайте, що там можна посидіти спокійно, а не дивитися на цей рух скажений».

Натомість водії наполягають на тому, що рух відновити просто необхідно. «Кожен автовласник скаже, що треба відкривати. Я також за відкриття. А зменшити там швидкість також можна «лежачими поліцейськими», але суцільними, а не на півдороги», - написав Ігор Бартошик. В одному з численних дописів Володимира Єніна значиться: «Я й досі не розумію, чому її «нібито» закрили. І зручності ніякої не відчув! Як ходив тротуарами, так і далі ходжу! Ось тільки як водій відповім, що поворот біля Будинку культури - жах, біля колишнього молокозаводу - кошмар, біля центру зайнятості - куди не йшло, а що зробили з перехрестям біля «Ощадбанку»? Мусиш ставати на переході і зазирати наліво, чи пак хто не мчить. А на Брестській до обеліска - два рази підрізали… Мотоциклісти як їхали по головній до закриття, так і їдуть після... Ще приклади навести? Я краще 20-30 км за год. переїду центр, пропущу всіх пішоходів і з комфортом поїду далі. Чим не аргумент???»

А ось деякі дописувачі взагалі пропонували свій варіант вирішення цієї проблеми. «Щоб спокійно було біля школи, то треба з обох боків закрити. Та якщо вирішать не відкривати дорогу, то хоч закрийте її нормально. Машини літають. А ви бачили, як на скутерах, мотоциклах гоняться?» - написала Тетяна Куринчук.

Серед майже двохсот коментарів були й такі, у яких дописувачі зауважували на тому, що, наприклад, посилений рух по вулиці Бондаренка заважає пожежній частині. На це Олександр Пасевич написав: «У наших рятівників мають бути комфортні умови праці. Тому це питання майбутнього. Пожежна частина розміщена в дуже незручному місці, і тут справа не в дорожньому русі. Рятівникам обов’язково потрібно надати просторі приміщення, плюс закрита територія для обслуговування техніки з дотриманням стандартів Європи. Наприклад, на Червоноармійській є порожні території підприємств. А поки біля частини варто було б покласти поліцейські горби».

Обговорення питання відкриття руху вулицею Незалежності набрало таких обертів, що подекуди навіть переросло у суперечку. Як своєрідний підсумок усього написаного, Мирослава Савчук озвучила свою думку: «Справа в тім, що кожен думає про свою вигоду, власну. Самі ж пишуть, що машинами ганяють по вул. Бондаренка, пилюка, на дорогу страшно виходити. І, причому, там немає жодного дитячого закладу. Заважають жителям. А як воно буде на тих 500-800 м центральної вулиці, де є дві площі, куди діти приходять, ігровий майданчик, музшкола, БДЮТ, садок, школа, -  нікого не цікавить. Це - біда! Найбільше «плачуть» власники авто. Навчімся вже казати, що “біле є білим, а чорне - чорним”. Почнімо кожен із себе. Може, щось перебудуємо в країні”.

Зважаючи на те, що у коментарях часто-густо звучала інформація про небезпечність руху вулицею Бондаренка, зокрема на повороті біля колишнього молокозаводу, ми поцікавилися думкою з приводу цього у районних правоохоронців. Однак, за їхнім повідомленням, цей відрізок дороги аж ніяк не є небезпечним, там спостерігається добра видимість, за 2016-2018 роки не зафіксовано жодної дорожньо-транспортної пригоди.

Днями надійшла й відповідь із селищної ради про те, скільки коштів було затрачено на обмеження руху центральною вулицею. Адже і цю тему зачіпали люди у своїх коментарях. Так, у листі за підписом Олега Куха, йдеться: «На виготовлення проектно-кошторисної документації на поточний ремонт вуличної мережі в смт Любешів Любешівського району (коригування робочого проекту «Схема організації дорожнього руху в смт Любешів») використано 13687,20 грн. На проведення поточного ремонту вуличної мережі, схеми організації дорожнього руху в смт Любешів (встановлення дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки) використано 93630,24 грн. На проведення капітального ремонту дороги вулиці Бондаренка витрачено 948768,07 грн.».

І все ж, як би не сперечалися любешівці, вже закінчився термін проведення такого своєрідного громадського обговорення. Як поінформували у селищній раді, результати голосування щодо відкриття повноцінного руху вулицею Незалежності у Любешові наступні: 55 наших краян хочуть, аби це сталося, 114 - проти, 162 переконані, що відновити рух потрібно, встановивши на цій вулиці «лежачі поліцейські». «Тепер слово - за депутатами та виконкомом селищної ради. Позаяк питання щодо схеми організації руху належить до компетенції виконавчого комітету, то й остаточне рішення щодо відкриття вуличного руху буде прийнято на засіданні виконавчого комітету. Депутати також долучаться до обговорення цього питання та нададуть свої рекомендації членам виконкому», - повідомили у селищній раді.

 Наталія Муха.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Календар свят. Мова, граматика, спілкування