березня

21

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

У рамках реалізації Субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області» та з метою вивчення досвіду у сфері надання первинної медичної допомоги, днями медики Волині здійснили навчальну поїздку до Республіки Литва.

 

Серед них - головний спеціаліст (з терапії) відділу організації надання медичної допомоги та режимно-секторної роботи управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації й семеро представників ЦПМСД області: головні лікарі Горохівського, Маневицького, Камінь-Каширського, Любешівського, Ківерцівського, Луцького ЦПМСД №1 та заступник головного лікаря Ковельського Центру. 
Упродовж тижня наша делегація спільно з литовськими колегами працювала в закладах охорони здоров’я міста Вільнюс. Зокрема, ознайомилися ми з системою охорони здоров’я Литви, Національним фондом медичного страхування при Міністерстві охорони здоров’я. Відвідали одну з найбільших установ амбулаторної медичної допомоги в Литві – Центральну поліклініку, поліклініку Каролінішкю, де ознайомилися з наданням первинної медичної допомоги та амбулаторною реабілітацією в цій країні. Відвідали лікарню по догляду св. Рокко у Вільнюсі, в якій важкохворі пацієнти можуть перебувати на стаціонарному лікуванні до трьох місяців (реабілітація після перенесеного інсульту, інфаркту міокарда та ін.). 
Ми мали можливість побачити, як надається стаціонарна допомога в Вільнюській міській клінічній лікарні та лікарні екстреної допомоги, також відвідали станцію екстреної медичної допомоги. До речі, її робота практично аналогічна тій, що маємо в області. А в останній день візиту ознайомилися з роботою санаторію «Егле» в місті Друскінінкай, котрий є найбільшим курортом Литви та реабілітаційним центром.
Охорона здоров’я цієї країни відрізняється від нашої найперше тим, що тут ще з 1997 року з початком реформи в цій галузі введена страхова медицина, і 96% жителів Литви мають страховку. При зверненні по будь-яку медичну допомогу, застрахованій людині медична допомога надається повністю безкоштовно, медичні послуги оплачуються фондом медичного страхування. Їхнім Міністерством охорони здоров’я регламентований обов’язковий пакет послуг, який пацієнт може отримати на різних рівнях надання медичної допомоги безкоштовно. Всі лікувальні заклади комп’ютеризовані, кожен лікар, сестра медична задіяні в електронній системі, всі лікувальні заклади працюють за обов’язковими міністерськими програмами та створюють власні для полегшення роботи медпрацівників: електронний запис пацієнта до лікаря, електронний рецепт тощо. Мережа доріг у відмінному стані, тому оперативно пацієнт екстреною медичною допомогою доправляється до спеціалізованої лікарні (для лікування інсультів, інфарктів та ін.), де йому надається відповідна допомога. Діє принцип «гроші ходять за пацієнтом», тому кожен лікувальний заклад прораховує можливість надання ним тієї чи іншої послуги, вирішує, чи послуга надаватиметься в них, чи укладає договір на закупівлю такої послуги в іншому лікувальному закладі.
Нещодавно, 19 жовтня, Верховна Рада ухвалила медичну реформу. Тож будемо сподіватися, що за кілька років і в Україні рівень надання медичної допомоги відповідатиме європейському.
Наталія Ланевич, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Любешівського району.

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < жовтня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31          
Календар свят. Мова, граматика, спілкування