травня

25

П'ятниця

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

У нашому районі планується створення однієї з найбільших об’єднаних територіальних громад із чисельністю населення до 25 тисяч осіб. Але є п’ять сільських рад, котрі не виявили бажання долучитися до цієї ОТГ. Що може чекати їх у майбутньому, озвучив на нещодавньому засіданні президії районної ради керівник представницького органу краю Петро Нагорний.
Наразі добровільно вирішили об’єднатися в ОТГ із центром у смт Любешів населені пункти Зарудчівської, Березичівської, Деревківської, Бихівської, Бірківської, Великокурінської, Судченської, Любешівськоволянської, Седлищенської, Цирської, Гірківської, Залізницької, Ветлівської, Хоцунської територіальних громад. Це не відповідає перспективному плану Волинської області, відповідно до якого на території Любешівського району мало бути утворено дві ОТГ. Тож клопотання про внесення змін до вищезгаданого плану подав до облдержадміністрації селищний голова Василь Корець. І коли, у разі погодження цього, зрештою у нас може бути створена потужна об’єднана територіальна громада, то доля населених пунктів Люб’язівської, Дольської, Малоглушанської, Великоглушанської та Щитинської сільських рад донині невідома. А перспектива – не з найкращих. 
Так, після створення ОТГ, за словами голови райради Петра Нагорного, орієнтовно дев’яносто відсотків районного бюджету відійде об’єднаній громаді. Тобто на тих п’ять сільрад, які залишаються, припаде лише десять. А це - всього близько 1 млн. 200 тис. грн. І за ці кошти доведеться утримувати апарати сільрад, клубні установи, садочки, школи тощо. Звісно, це фактично нереально. Тож уже на перспективу обдумує Петро Никонович, як просити у новоствореної ОТГ сприяння у фінансуванні різних галузей. Але чи на це погодяться керівництво та депутатський корпус об’єднаної територіальної громади? Адже це їм аж ніяк не буде вигідно. 
Звісно, вищезгадані сільські ради, якщо все-таки не пройдуть процедуру об’єднання (скажімо, Щитинська, Малоглушанська та Великоглушанська із Камінь-Каширською ОТГ), чи не створять свою, то зрештою зможуть скористатися законом про приєднання до вже чинної громади. Але ось тоді вони втратять право мати у ній своїх депутатів, так як у разі приєднання вибори депутатів проводяться не в усій об’єднаній громаді, а лише на приєднаній території, яка стає старостинським округом в ОТГ. Відрадно, правда, що голова приєднаної громади гарантовано отримує повноваження старости і стає членом виконкому ОТГ.
Наталія Муха.
 

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < червня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання