травня

19

Неділя

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Сьогодні працівники публічної бібліотеки разом із краєзнавцем, істориком Петром Бущиком для учнів 10-А класу Любешівського ліцею краєзнавчу годину «Хроніка колегіуму Любешівського». Адже 5 травня минуло 325 років від дня заснування цього колись елітного у всій Європі навчального закладу.

 

 Петро Бущик оповів про власника Любешова Яна Кароля Дольського, котрий виділив кошти для будівництва костелу, створення школи, яка потім переросла в колегіум. І що в історію він увійшов як один із найзразковіших у Європі. «Будівництво мурованого приміщення було завершене в 1730 році. Це було двоповерхове приміщення, вкрите гонтою. У дворі був інтернат, столярня, майстерня, кузня, кінний млин, лазня, броварня. А ще був музей, хімічний кабінет, математичне обладнання, класи, класи, вивчалися латинська, польська, французька мови. Перед колегіумом був ботанічний сад з оранжереєю і липовими алеями, у бік Стоходу – фруктовий сад, котрий називали Венецією. Там же була пристань для човнів…» - наче річка, текла розповідь історика-краєзнавця Петра Григоровича про життя піярів та колегіуму. Які видатні постаті, відомі Європі та світу, навчалися і становилися як особистості – Єжи Цяпінський, Мацей Догель, казимир Нарбут, Станіслан Юндвілл, Юзеф Черв’яковський, Кароль Гюбель, розповіла провідний бібліотекар публічної бібліотеки селищної ради Олександра Клямарова. Напис над одним із входів до приміщення колишнього колегіуму нагадує і нам, сучасникам, що тут гартував свою піднесену душу та розум Тадеуш Костюшко. А от завершився захід прогулянкою містечком: організатори оповідали про те, яким був Любешів за часів діяльності колегіуму. 

 

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < травня 2019 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Календар свят. Мова, граматика, спілкування