квітня

25

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Більше сімдесяти школярів з нашого району та стільки із сусідньої держави упродовж тижня проживали у літньому транскордонному таборі, який діяв у селі Каллауровічі Пінського району Білорусі.

 Стала можливою така поїздка у рамках проекту «Транскордонні водні інспектори», який співфінансується Європейським союзом у рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства Україна-Білорусь. Його мета – зберегти малі річки басейну Прип’яті. Партнерами ж проекту є Пінський виконавчий комітет, Фонд сприяння розвитку міжнародного діалогу і співпраці «Інтеракція», відділ освіти, молоді та спорту Любешівської РДА, Любешівська районна громадсько-екологічна організація «Світ навколо нас». Тож таким чином і став можливим активний відпочинок любешівських діток, який був не лише цікавим, а й змістовно насиченим.

Як розповіли самі учасники табору та їхні наставники, жили вони у відкритій місцевості, в наметах, їх забезпечували п’ятиразовим харчуванням. Щодень відбувалися різноманітні тематичні майстер-класи: «Вчимося слідкувати за станом малих річок», «Дізнаємося про птахів, які живуть біля річок», «Еко-квест». Діти, поділені на вісім груп, під керівництвом експертів будували шпаківні, вчилися правильно сортувати сміття, виготовлювати фільтри для води, створювати соціальні ролики на тему збереження малих річок, робити паспорт водойм та навіть проводити хімічний аналіз води. У другій половині діяльності табору юні натуралісти вивчали, як правильно сформувати екологічно чисте місто. Потім кожна група створювала свій проект, який захищала.

«Дуже цікаво було спостерігати, як діти планували схеми майбутніх міст, де вони хотіли б жити, щоб там все було екологічно чистим. Наприклад, зосереджували вони увагу на тому, що обов’язково мають бути доступна зона відпочинку, відремонтовані дороги із вело- та скейтдоріжками, роздільне збирання сміття та його переробка, використання сонячних батарей, вітряків тощо. А ще одним з елементів еко-міст, на думку школярів, є зона комфорту: не лише для людей, а й тварин. Споглядаючи за всіма цими ідеями, переконалася: діти дуже добре знають, що потрібно змінювати для того, аби світ став чистішим. Тому мені дуже сподобалося, що експерти у  своїй діяльності керувалися принципом: у центрі усього – дитина. Загалом же весь тиждень був дуже насиченим різноманітними навчаннями, які стануть у пригоді у нашій подальшій діяльності», - поділилася враженнями  учитель Любешівського НВК Людмила Савчук.

Фінальним же акордом зустрічі українських і білоруських школярів став фестиваль малих річок, на якому, до речі, побувала і владні делегація з нашого району. Відбувався захід у селі Пінковічі Пінського району. Насиченість різних подій просто вражала, засвідчують учасники фестивалю. Були тут і конкурси, і майстер-класи, інші розваги для дітей. Наприклад, хлопці й дівчата мали змогу написати еко-листи у будь-який куточок України чи Білорусі; позмагатися у плетінні вінка, навчитися робити тату хною та ін. На завершення фестивалю відбувся концерт білоруських та українських музичних гуртів. А всі учасники отримали Сертифікати, які надають їм право вимірювати якість води.

«За тиждень діти дуже потоваришували. Тож прощалися зі сльозами на очах. А це вкотре підтверджує, що такі зустрічі дуже потрібні. Адже тільки у спілкуванні, обміну думками можна вирішити проблему. Тим більше, що вона у нас спільна – збереження маленьких річок басейну Прип’яті”, - підсумував захід голова Любешівської районної громадсько-екологічної організації «Світ навколо нас», начальник відділу екологічної освіти і рекреації НПП «Прип’ять-Стохід» Віталій Веремчук.

До речі, табір – це лише перший захід у рамках проекту, реалізація якого розпочалася цьогоріч у липні. Адже надалі все закуплене туристичне спорядження (а це тридцять наметів, до сотні спальників, карематів) розподілять по школах Любешівщини. Крім того, на базі десяти шкіл нашого району діятимуть моніторингові стовпи, учасники яких спостерігатимуть за станом річок у своїй місцевості. А ще будуть закуплені міні-лабораторії для вимірювання якості поверхневих вод.

«У нас ніби екологічно чиста територія. Але насправді є чимало проблем. Наприклад, перебуваючи у Білорусі, в одній криниці ми виявили величезне перевищення вмісту фосфатів. З’ясувалося, що господарі виливали воду, у якій прали та сушили одяг, неподалік цієї криниці. Через це і сталося таке забруднення. Тому вірю, що завдяки отриманим приладам ми зможемо показати подібні приклади для нашого населення, що дасть можливість вберегтися від негативних впливів локального забруднення», - розповів Віталій В’ячеславович.

Фото зі сторінки Транскордонні водні інспектори у Фейсбук. You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < серпня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28 29 30 31    
Календар свят. Мова, граматика, спілкування