жовтня

15

Понеділок

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

У теплій, дружній атмосфері минулої п’ятниці на базі Березновільської школи вперше на Любешівщині відбулося засідання “круглого столу” на тему виховання патріотизму, до участі в якому запрошувалися очільники батьківських комітетів загальноосвітніх навчальних закладів усього району. 

 Запашним короваєм на вишитому рушнику зустрічали гостей при вході школи учні та педагоги. А ще – з посмішками. Та й композиція з осінніх дарів природи, створена на квітнику перед школою, і виставка дитячих робіт, виготовлених під керівництвом учителів трудового навчання та образотворчого мистецтва (вишиті ікони, картини, ляльки-мотанки та ін.), додали позитиву. Розпочалися заходи з чудового дійства, що відбулося у класній кімнаті, прикрашеній рушниками, короваями, випеченими до свята членом батьківського комітету школи Тетяною Мінчук. Патріотизмом, щирістю був пронизаний кожен поетичний та прозовий рядок, кожна пісня, які прозвучали на виховному заході «Україно моя, ти одна, як життя», в т.ч. у виконанні члена ради школи, мами Любов Любчик. Ведучі повідали про Державні символи та їхнє значення, про неофіційні символи нашого народу, без яких не можна уявити України. А скільки чудових слів прозвучало про рідну мову! Йшлося і про тлумачення виразів «Слава Україні!», «Героям слава!», які ми адресуємо героям сучасності – Небесної сотні, учасникам антитерористичної операції. Хвилиною мовчання стоячи вшанували присутні загиблих героїв Любешівщини. Запросили до слова місцевих чоловіків-військовослужбовців: учасника АТО Петра Любчика та солдата строкової служби Богдана Кондаревича. Хвилююче сприймалися їхні слова про те, як воєнні будні вчать розуміти всю повноту значення слів «Вітчизна», «патріотизм», адже вони стали невіддільними від реального сьогодення наших захисників. Проникливо і щемливо сприймалися рядки молитви матері до Богородиці за сина-воїна, трепетно промовлені ненькою Петра Людмилою Любчик, а молодший її син Сашко, теперішній студент, виконав пісні від імені тих, хто зі зброєю в руках на Донбасі відстоює незалежність країни, мирне небо над нашими головами. 

Пригадали ведучі, як березновільці не стояли осторонь долі вимушених переселенців, а запросили їх до себе. І нині тут навчається п’ятеро діток із таких сімей. Про те, як живеться їм у цьому селі, розповіла уродженка Донбасу Наталія Андреєва, а поруч перебувала її землячка Олена Герман із маленьким синочком. З гордістю вони дивилися виступи своїх діток, і з приємністю прийняли дарунок від присутніх батьків – вишивані сорочечки для їхніх синів та донечок. А передала їх працівник відділу культури Надія Боснюк, котра як представник батьківського комітету Любешівського НВК взяла участь у заходах. Вона подякувала колективу місцевої школи, учням та їхнім батькам за свято патріотизму. А бійцям-захисникам, уродженцям Березної Волі, і в їхній особі всім нашим воїнам, - за мирне небо над нами. 
Опісля гості завітали до класу-батьківської світлиці на оглядини виставки старовинних та сучасних рушників, тканого одягу, а також речей побуту. Тут же переселенка Наталія Андреєва пропонувала виставку-продаж вив’язаних нею дитячих речей, серед яких виділялося оригінальністю покривальце із зображенням тризуба. 
Презентацію виховної роботи Березновільської школи з національно-патріотичного виховання розпочав начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Василь Кух. Зокрема, зазначив, що цей заклад можна цілком назвати центром патріотичного виховання. Також поінформував про особливості харчування дітей у школах, реформування в галузі освіти. Відтак запросив представників батьківських комітетів до діалогу з питань, котрі їх турбують. 
Директор Березновільської дев’ятирічки Любов Зімич повідала, як учителі та школярі шукали архівні дані про їхнє село, створювали альбоми зі старовинними світлинами, як поповнюється інформація новітніми історичними експонатами. Наприклад, мають прапор, котрий привіз їхній земляк із зони АТО й передав для школи від себе та своїх побратимів. Любов Павлівна нагадала: коли розпочалися бойові дії на Сході України, у їхній школі був відкритий волонтерський центр, куди всім селом зносили і продукти харчування, і засоби гігієни, і навіть «буржуйки», котрі потім передавали волонтерами бійцям. Це бачили діти, а значить, їм на практиці прищеплювалося почуття патріотизму прикладом старших. Так само, як і проведення благоустрою території пам’ятника загиблим солдатам Другої світової, до якого долучилося все село, не стояли осторонь і переселенці. Зустрічі з бійцями, акції на їхню підтримку тощо – про це та інше також повідала керівник ЗОШ. «Ми, вчителі й батьки, своїми вчинками маємо вибудовувати державу, щоб діти із гордістю казали, що вони є українці», - переконана Любов Зімич. 
Випускниця цієї школи, а нині заступник директора Олена Занько, а також голова їхнього батьківського комітету Інна Кондаревич висловили своє бачення щодо виховання патріотизму в підростаючого покоління, котре розпочинається з сім’ї, родини, прикладу батьків, вчительських настанов. 
У рамках проведення “круглого столу” на тему «Як виховати дитину-патріота» методист РМК Надія Крат (саме вона зініціювала проведення на базі цієї школи такого масштабного заходу за участю батьків із різних куточків району) наголосила, що без спілкування педагогів із батьками виховання в дітей почуття патріотизму неможливе. Вона назвала, якими документами в своїй діяльності керуються педагоги, і ключову роль тут відіграють саме сім’я, родина. Надія Андріївна та Любов Павлівна запросили батьків написати на стікері у вигляді яблучка основні якості, котрі ті хочуть виховати в своїх дітях, і скласти в кошичок. Опісля директор витягла три з них, і кожна якість звучала як складова патріотизму.
Коли батьки представляли себе, то водночас висловлювали власне бачення цього заходу, котрий у районі відбувався вперше. Так співпало, що чимало з них є водночас і вчителями у своїх школах, а тому всі без винятку пропонували продовжувати таку практику по інших навчальних закладах - аби трикутник співпраці «педагоги-учні-їхні батьки, громада» й надалі дієво виховував у серцях дітей почуття національної гідності та патріотизму.
Тамара Урядова.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Календар новин

<< < жовтня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Календар свят. Мова, граматика, спілкування