квітня

25

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Впродовж трьох днів (16-18 серпня) на Любешівщині відбувалася наукова конференція, приурочена 10-річчю створення національного природного парку «Прип’ять-Стохід». 
У ній взяли участь співробітники НПП, установ природно-заповідного фонду, зокрема, Шацького НПП, Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» та Черемського природного заповідника, науково-дослідних академічних установ (Інститут екології Карпат, Інтитут зоології, Державний Природознавчий музей), а також Східноєвропейського та Львівського національних університетів, Українського товариства охорони птахів, керівництво району.
Відкриття конференції відбулося в середу, в залі засідань РЦЗ. Як і належить у святкових заходах, були привітання, побажання. Директор НПП «Прип’ять-Стохід» Олександр Сащук подякував усім, хто прибув для відзначення такої значущої події в історії і парку, і Любешівщини, а також висловив вдячність за співпрацю. З вітальними словами виступили голови райдержадміністрації Олег Кух, районної ради Петро Нагорний, а також керівники природоохоронних і науково-дослідних установ Волині та України. 
Обговорювали питання розвитку природно-заповідного фонду, дослідження ґрунтів, топонімії, світу грибів, флори та фауни. Не лише про напрацювання, досягнення йшлося, але й порушували ряд проблем, котрі турбують як колектив НПП «Прип’ять-Стохід», так і інших природоохоронних установ, громадськість. Зокрема, - заборона полювання і використання моточовнів. Не оминули й болючого питання всихання лісів: хворі дерева потрібно прибирати, але існує мораторій на вирубку лісів на територіях установ природно-заповідного фонду. Тож і від влади, і науковців звучали думки про те, що необхідно на рівні держави вносити зміни до природоохоронного законодавства, аби природоохоронні об’єкти могли діяти в правовому полі без шкоди природі та на благо людям. Адже відпочинок, туризм – актуальні у всьому світі.  
Продовжилася конференція наступного дня не лише в теоретичній, але й практичній площині - в околицях с. Сваловичі. Про нововиявлені види комах та охорону зникаючих, збереження рідкісних птахів та інше дискутували спеціалісти, науковці. Здійснили учасники конференції також водну екскурсію територією парку. А в п’ятницю пройшлися парком Любешова, побували в селі Селісок, де найбільше з двох місцезростань в Україні червонокнижної ліннеї північної, у лісах Пожога, Зарудча.
Підсумком роботи стане доопрацьована резолюція конференції, де будуть узагальнені найважливіші порушувані питання.
Тамара Урядова.
 

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < серпня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Календар свят. Мова, граматика, спілкування