травня

25

П'ятниця

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Під такою назвою днями відбулася на базі НВК смт Любешів районна науково-практична конференція, приурочена до 160-річчя від дня народження Івана Франка. 
До слова Івана Яковича уважно дослухалися й дослухаються, бо ж йому боліло те, що й народу. Він був ліриком і бунтівником, витонченим літературним майстром та вченим-енциклопедистом, першим українським письменником, котрий заробляв на хліб літературною працею, а помер у неймовірній бідності. Продовжуючи справу Шевченка, своєю творчістю вивів нашу літературу на широку дорогу, утвердивши за нею славу літератури справді народної. Як і кожна людина, він мав сумніви, вагання, турботи. Проте ніколи не сумнівався в самовідданому служінні народові. Бо жив його життям і правдиво описував на сторінках книг.
Відзначаючи 160-у річницю Франка, впродовж року в навчальних закладах з метою вшанування його пам’яті, проведено ряд заходів. Метою цієї конференції було вкотре переконатися: скільки б ми не читали про Івана Франка, скільки б не вивчали його творчість, кожного разу знаходимо щось нове, цікаве, інтригуюче.
Так, про особливості життєпису Івана Яковича повідала присутнім вчитель української мови та літератури НВК смт Любешів Тетяна Веремійчик. Митець був видатним титаном художньої творчості. Про творчу індивідуальність Франка розповіла вчитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мала Глуша Ольга Лук’янович. І в творах письменника, і в суспільно-політичній його спадщині чітко прослідковується питання нації та держави. Саме про це поінформувала у своєму виступі вчитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с. Люб’язь Олена Лозицька. Вчитель-філолог ЗОШ І-ІІІ ст. с. Седлище Катерина Мирошниченко поділилася досвідом вивчення теми «Іван Франко як митець і науковець. Його роль у формуванні національної культури, свідомості народу». Детально про літературно-естетичні погляди письменника розповіла вчитель-мовник ЗОШ І-ІІІ ст. с. Березичі Любов Дроздик. Про Івана Франка як майстра художнього слова - вчитель української мови та літератури НВК смт Любешів Людмила Джуманюк. Психологізм оповідань Франка для дітей розкрила філолог ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бихів Тетяна Сидорчук. Джерелом натхнення, покаяння, морального самовдосконалення і пізнання істини для письменників ХІХ ст. була Біблія. Не винятком стала і творчість Івана Яковича. Про це йшлося у виступі вчителя української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ветли Любові Гаць. Наукова спадщина Франка в галузі історії надзвичайно багата. Існує окрема галузь українознавчих студій – франкознавство, яке має численні здобутки. Проте на сьогодні немає цілісного ґрунтовного дослідження, яке б повною мірою висвітлювало краєзнавчі погляди Франка. Власне дослідження про нього як краєзнавця провела вчитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Курінь  Віра Кух, яким і поділилася на конференції. «Франко і світова література» - таку тему висвітлила вчитель української мови та літератури НВК смт Любешів Ніни Артисюк. Про актуальність і суперечливість генія повідала педагог із ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великий Курінь Людмила Шевчук. А її колега з Угриничівської школи Тамара Сацик завершила конференцію виступом про світове значення літературної спадщини Франка, про те, як світова спільнота й українці зокрема вшановують пам’ять митця.
Людмила Радкевич, завідувач РМК відділу освіти РДА.

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < вересня 2016 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання