квітня

19

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Наші предки ще в 19 столітті дуже часто саджали картоплю під солому, не скопуючи ґрунт, затрачаючи на весь процес набагато менше зусиль, ніж сьогодні.
В основі цього методу лежить такий прийом, як мульчування, коли ґрунт покривається різними матеріалами, а самі агрокультури вирощуються усередині, на поверхні ґрунту але під покривом цього матеріалу. У результаті прополка, підгортання та розпушування практично не потрібні, а полив проводиться набагато рідше.
Для мульчування використовують різні матеріали, в основному органічні. Треба тільки пам’ятати, що деякі з них змінюють кислотний склад ґрунту, тому застосовувати їх треба обережно:
- солома гарна для нейтральних і лужних ґрунтів, вона зовсім трохи підвищує кислотність, потрібно тільки додати азотних добрив або змішати з перепрілим гноєм;
- садовий компост має нейтральну реакцію і збагачує ґрунт  корисними речовинами;
- тирса, деревна стружка, здрібнена кора та інші деревні відходи підкисляють ґрунт. Їх бажано перед використанням компостувати протягом року;
- торф має сильно кислу реакцію і хоча він незамінний для важкого глинистого ґрунту, облагороджуючи та розпушуючи його, застосовувати його потрібно обережно, він на сонці сильно нагрівається та перегріває  ґрунт під собою;
- непогані результати дає свіжоскошена трава, збагачуючи  ґрунт азотом, але її перед використанням необхідно просушити, щоб не згнивала та очистити від бур’янів з доспілим насінням.
Як відбувається посадка? На рівноочищену, бажано прогріту землю викладають рядами посівні бульби, їх трохи присипають землею, так проростати картопля буде швидше,та й зеленіти не буде. Потім її вкривають соломою на висоту приблизно 30-50 см. 
Під таким покриттям ґрунт під соломою буде залишатись вологим,  у випадку посухи, звичайно, необхідно буде полити. Вуглекислий газ, який виділяється при розкладанні соломи корисний для картоплі та сприяє розвитку корисних мікроорганізмів.
Викопувати таку картоплю - суцільне задоволення, можна обійтись і без лопати. Бульби зазвичай виходять великі та рівні, залягають неглибоко, практично вони на поверхні, потрібно лише розгребти солому.
Якщо ви хочете отримати ранню картоплю – перед посадкою трохи проростіть бульби (протягом 2-3 тижнів). Для цього необхідно перемішати насіннєвий матеріал з вологим ґрунтом торфом або тирсою і виставити на сонячне місце.
І ще одна порада: якщо соломи або іншого матеріалу для мульчі мало, саджайте картоплю в лунки, лише трохи присипавши ґрунтом, а потім накривайте соломою, тоді її знадобиться набагато менше.
За Інформацією інтернет-сайтів.

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < березня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання