травня

25

Субота

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Завтра минає гірких 75 років відтоді, як темної, передранкової пори, червоні партизани, зокрема загін імені Ванди Василевської, спалили село Лахвичі, закатували кілька десятків жителів. З нагоди цих роковин сьогодні у Цирському будинку культури відбулася історична година пам’яті.

 Ведучі заходу  згадували події 75-річної давнини, спираючись на спогади очевидців. А ними свого часу поділилися Ганна Фесік, Лукія Хвесик. Важко було згадувати про пережите Іларіону Кравчику, ще одному свідку тієї страшної ночі. Але він віднайшов у собі сили, аби розповісти присутнім на заході про те, що насправді відбувалося у Лахвичах. «Ету трагедію буду помніти завжди. Як ляжу спати, то й  у сон приходить геть все те», -  тремтячим голосом казав дідусь.

«Селяни спросоння збиралися і розбігалися, хто куди бачив. Але не всім пощастило. 45 лахвичан були жорстоко вбиті: постріляні, порубані, поколоті, спалені живцем… Після того «червоні месники» кинулися грабувати майно селян. На підводи вантажили награбоване, а потім підпалили решту хат. Ось так за одну ніч не стало 120 будинків, інших господарських споруд… За іншими даними, тобто розповідями очевидців, тієї ночі було вбито 48 людей. Два дні ховали убитих. У декількох хатах, які вціліли, жили по 3-5 сімей. Мешкали також у льохах…» - від цих слів ведучих заходу ставало моторошно на душі, а багато хто з присутніх не приховував сліз. І особливо, коли озвучували імена загиблих, щоправда, лише частини жертв тієї страшної ночі, які свого часу оприлюднив у пресі Олексій Слобецький, колишній директор школи, який нині проживає у Конча-Заспі. Пам'ять усіх цих невинних жертв вшанували хвилиною мовчання.

На цих подіях виховують дітей, які, послухавши тривожні спогади своїх дідусів та бабусі, пишуть тематичні вірші. Їх присутні на заході змогли почути у декламуванні учнів місцевого навчального закладу.

Перед присутніми виступили секретар Любешівської селищної ради Володимир Сергійчук та один із перших відкривачів лахвичівської трагедії, ініціатор заходу із вшанування її жертв Валентин Поліщук. Зокрема, Валентин Михайлович зазначив: він щасливий, що дочекався того часу, коли правду про Миколу 1943-го можна говорити відкрито, та вніс пропозицію владі, аби нарешті у Лахвичах був збудований пам’ятник знак із викарбуваними іменами невинно убитих.

Згадали на заході також нинішніх патріотів села, котрі захищали чи й нині захищають державні кордони на Сході: Анатолія Марчика, Леоніда Зімича, Миколу Марчика.

Фото Наталії Мухи, Ірини Ковальчук.You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < грудня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Календар свят. Мова, граматика, спілкування