квітня

19

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Інтернет, чати, соціальні мережі – це щоденні супутники людей, особливо молоді та дітей. У віртуальних мережах вирує досить насичене життя: люди спілкуються, закохуються, одружуються, сваряться, а іноді, як це не страшно, ідуть передчасно із життя. 

 

Звичайно, соціальні мережі мають ряд своїх переваг, і головна з них – це зручність. Сидячи вдома, ми дізнаємося всі новини, спілкуємося з друзями, родиною, які знаходяться за сотні, тисячі кілометрів, заводимо нові знайомства, черпаємо цікаві ідеї, викладаємо фото та відео. І цей список можна продовжити. Та лише на перший погляд соціальні мережі здаються такими безпечними. Насправді вони несуть неабияку загрозу.
Досить часто цікаве та насичене життя у віртуальності мають підлітки, молодь, яка в реальності взагалі є непомітною, так сказати «сірою мишкою». У відомих соціальних мережах «Вконтакті», «Фейсбуці» чи в «Однокласниках» вони щодня закидають безліч фото, ставлять сотні «Мені подобається», різні коментарі, критику, мають багато онлайн-друзів. Саме у віртуальності вони проявляють власну нереалізованість у тих чи інших сферах життя. Це є своєрідним способом самовираження, який дає можливість «втекти» від проблем, труднощів, що виникли на певному етапі соціалізації. Та слід розуміти, що наслідки цього далеко не позитивні, адже таким людям у реальності надто важко чогось досягнути.
Окрім того, відповідно до наукових досліджень, потяг до негативних вчинків та самогубств поширюється саме у соціальних мережах. Підлітки створюють окремі спільноти, де демонструють свої «досягнення», пишуть різні статуси, в яких висловлюють суїцидальні думки та заклики, а ще в соціальних мережах можна побачити відео та фото таких вчинків. Тож, це має неабияк насторожити батьків, яким слід пильнувати за віртуальним життям своїх чад та контролювати соціальну онлайн-активність дітей. Cтосовно цього слід виділити небезпечну онлайн-гру, яка наразі в усіх на устах. Вона має декілька назв «Синій кит», «Розбуди мене в 4.20», «Тихий дім» тощо. Її учасники - підлітки, адже саме вони є піддатливими на маніпуляції. Напевно, про суть самої гри не варто писати, адже всі ЗМІ рясніють інформацією про неї. Звичайно, досить важко зрозуміти, чому діти сліпо вірять керівникам цих груп та виконують їхні завдання, котрі всі між собою побідні –  мають суїцидальний характер. А фінальне завдання – покінчити життя самогубством.  
Так, інспектор ювенальної превенції Любешівського відділення поліції Тетяна Андрусик повідомила: «Нещодавно департамент кіберполіції виявив  одну з таких груп, до якої входили 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненням правоохоронних органів або їх користувачів. Тому, при виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8.45 до 19.30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу. Аналізуючи діяльність зазначених груп, кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України. У зв’язку з цим звертаємося до батьків та всіх небайдужих із проханням бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони у таких групах, та більше уваги приділяти дітям, оточувати їх любов’ю і турботою».
Також наразі в усіх соціальних мережах впроваджено антиполітику цієї гри, всюди небайдужі учасники розміщують записи “антикит”, “антигра” і т. д. Тож віриться, після такого масштабного розголосу гра має припинитися, а діти повинні усвідомити її реальну небезпеку. Та, на жаль, водночас спрацьовує зворотній ефект, адже, як кажуть: заборонений плід - солодкий. Діти, розуміючи величезну небезпеку та заборону цієї гри, навпаки хочуть спробувати “на власний смак”, що ж це таке. Тож зупинити гру смерті зовсім нелегко…
Загалом усі соціальні мережі є своєрідним наркотиком, який неабияк «затягує». У людей щодня виникає життєва необхідність  відвідати свою сторінку. Наслідки такої залежності полягають у тому, що людина зовсім абстрагується від реального життя і стає заручником у власноруч створеному світі. Тому потрібно вміти контролювати свої відносини із соціальними мережами. Головне - вчасно зупинитися. А батькам слід обмежити доступ до телефонів, планшетів, комп’ютерів, ноутбуків своїм дітям, аби ті проводили вільний час не перед зомбі-екранами, а з користю. І ще варто пам’ятати: віртуальність ніколи не замінить живого спілкування і не вирішить жодних проблем!
Зважаючи на порушену проблему,  поліція звертається до батьків: «Приділяйте більше уваги психологічному стану дитини, перевіряйте шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень (а у разі їх виявлення, з’ясовуйте обставини, за яких вони з’явилися), перевіряйте облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт, звертайте увагу на коло спілкування, намагайтеся зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями, обов’язково контролюйте, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах вашого  чада та при можливості встановлюйте функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини». 
Лише при таких умовах вдасться подбати про безпеку нашого майбутнього покоління.
Міркувала Мирослава Струк.

Коментарі

#1 Одександр 20.04.2017, 09:01
А чи небезпечно просто вийти на проіжжу частину. На дорогах існують певні правила що контролюються державою, діти ці правила засвоюють ще з маленького. І всі люди знають таидотримуються цих правил. В неті нажаль, цього нема, ні контролю держави, ні навчання дітей, абсолютно безправне і безконтрольне користування. Інтернет тепер настідьки небезпечний, як і перші автомобілі, але все ще попереду.

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < березня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання