червня

16

Неділя

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

23 квітня 2015

Із минувшини та сучасного життя Любешівської газети «Нове життя»

 
Під назвою «Червона зірка» газета районного значення розпочала свою історію у травні 1945 року.

Перший номер уже з назвою «Нове життя» вийшов на 4 сторінках формату А-3 у четвер, 1 квітня 1965 року накладом 4000. Ціна газети за примірник становила 2 копійки. Примітно те, що виходила вона тричі на тиждень – ср., чт., пт., причому у Камінь-Каширській друкарні Волинського обласного управління преси. А з №24 і до 2000 року це була турбота Любешівської друкарні.

Протягом 60-х - 70-х років тираж стабільно тримався в рамках 4000-4500 примірників, у 80-х часто сягав 5000 і більше. Якщо на початку 90-х він становив 5000, то вже у 1992-му ледве сягав трьох, 1994 – менше тисячі примірників у місяць, 1996 – до двох тисяч, у 1999-му – близько півтори тисячі. Комп’ютеризований друк на різографі починався із тиража 1600 форматом А-3 кілька номерів. Пізніше перейшли на А-4, і читачі погодилися на менший формат. Із 2005 року тираж стрімко зростає.

До 90-х років видання було органом Любешівського районного комітету Компартії України та Ради народних депутатів. До 1999-го співзасновники та видавці – районна рада народних депутатів і трудовий колектив. А з 99-го співзасновниками стали РДА, районна рада та трудовий колектив.

До 1992 року газета стабільно виходила тричі на тиждень, хоча змінювалися дні випуску: середа-четвер-субота або середа-п’ятниця-неділя. А з 1992-го перейшла на дворазове видання: середа-субота або четвер-субота.

Зі зміною формату у 2000 році змінився і графік виходу газети – вівторок-субота. А із липня 2006 року і донині вона випускається лише один раз на тиждень - у суботу.

Із прийняттям закону про роздержавлення комунальної преси, редакція любешвської районки взяла участь у першому етапі реформування. І 12 квітня 2017 перетворенням із комунального підприємства утворено приватне підприємство "Редакція "Нове життя". А 18 травня цього ж року перереєстроване і саме видання. Тобто газета стала повністю незалежною!

У різні роки кількість працівників у колективі газети змінювалася. Найбільше людей було «на зорі» газети: тоді при друкарні новоприбулі працівники навіть жили у пристосованому «трудовому гуртожитку». І це не дивно, бо ж із 1965 року і до 2000-го діяльність газети невіддільна була від життя районної друкарні.

Ще не так давно – майже до 2000 року - колектив редакції нараховував до 14 осіб. З них вісім було творчих: чотири літпрацівники та чотири завідувачі відділів: сільського господарства, культури, листів та соціальних проблем. Редактор мав заступника, було і два коректори, друкарка, фотокореспондент, водій. Ще кілька років тому папером для друку повністю забезпечувало Волинське управляння преси. Мала редакція раніше і транспорт: колись це був мотоцикл, а пізніше легковик. Тепер придбання паперу, фарби та всього необхідного для друку газети є клопотом редакції, так само, як і пошук матеріалу для публікацій за межами селища.

За роки свого існування редакція тричі змінювала свою адресу. Впродовж 24 років все крило другого поверху історичної пам’ятки «келії» було в підпорядкуванні редакції, але через незалежні від газети причини, зокрема, вселення інших структур, всупереч Постанові Верховної Ради і Указу Президента України про заборону відчуження приміщень ЗМІ, колектив видання (а це шість чоловік) тулиться у трьох невеличких кабінетах. Незважаючи на такі умови праці, колектив забезпечує вчасний випуск районки.

Така вже наша доля: писати про всіх і все, тільки не про себе. Хоча кожен матеріал, по суті, - це частинка автора. Його позиції, сумління, здібностей чи таланту. Водночас, видання творять не лише журналісти, в його штаті трудяться відповідальний секретар, оператор комп’ютерного набору, бухгалтер. Усіх працівників редакції на даний час – шестеро.

Щодня поштова скринька газети поповнюється все новими листами від дописувачів. Долучається до співтворчості і старше покоління у рукописах, телефонних дзвінках.

Однак, щоб віддати належне історії газети, варто згадати імена тих, хто в різні роки на різних посадах працював у редакції і вніс посильний вклад у літописання Любешівщини. Сонце життя багатьох із них уже закотилося за горизонт, відтак ще більше є потреба в такому нагадуванні.

Вони працювали в редакції

Журавлюк Іраїда Сергіївна

Муляр Микола Єрмолайович

Іван Дусик

Федір Поліщук

Тимофій Полікарчик

Іван Гордійчук

Іван Іващенко

Марія Глоба

Яків Стативка

Марія Джигалюк

Борис Тарасюк

Ольга Мальцева

Василь Залевський

Станіслав Тетерук

Іван Крисько

Михайло Руденко

Валерій Руденко

Василь Міневич

Карл Неймарк

Зінаїда Ліщук

Алла Ярошевич

Микола Андрійчук

Микола Багнюк

Степан Клявзунік

Степан Пилипчук

Іван Довгополик

Лідія Довжик

Єлизавета Гарбар

Олена Латич

Лідія Довжик

Марія Юрко

Мирослава Будько

Тетяна Баранова

Валентина Рябіїк

Микола Фурманчук

Володимир Лещенко

Григорій Супронюк

 Гапонюк Тетяна

Іван Масюк

Сергій Масюк

Микола Черняк

Олександр Пінкевич

Валер’ян Тинчук

Микола Шмигін

Олена Шмигіна

Валентина Остапчук

Марія Клямар

Микола Токарчук

Олександр Колб

Микола Генсецький

Марія Сімора

Петро Пінкевич

Андрій Оласюк

Ніна Масюк

Володимир Усов

Нині в редакції працює шестеро чоловік. Очолює колектив редактор Муха Наталія Володимирівна. Відповідальним секретарем є Хомич Людмила Петрівна. Завідувачами творчих відділів редакції працюють Урядова Тамара Миколаївна, Струк Мирослава Миколаївна та Горщар Оксана Олександрівна. Бухгалтер підприємства - Марчук Валентина Андріївна.

Read more

Календар новин

<< < квітня 2015 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 24 25 26
27 28 29 30      
Календар свят. Мова, граматика, спілкування