липня

23

Понеділок

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Синиця біла – рідкісний гніздовий птах України. Як повідомили науковці національного природного парку «Прип’ять-Стохід», в Україні в гніздовий період цей вид раніше не зустрічався, хоча в позагніздовий один раз відмічався в районі Києва (восени 1910 року) і на Закарпатті.

Та при проведенні на території Любешівського району наукової експедиції «Прип’ять–2001», синицю білу вперше для України було знайдено на гніздуванні відразу у двох місцевостях: біля сіл Сваловичі і Мала Глуша. Пізніше її виявили й поблизу села Омит сусіднього Зарічненського району Рівненської області. Але якось завітала вона й до мого подвір’я у Любешові.

 

Синицю білу мені пощастило не лише бачити, але й сфотографувати. Ще 26 березня 2009 року несподівано побачив її на території нашого НПП: на краю болота з чагарниками в заплаві Прип’яті, поблизу села Хоцунь. Тобто я тоді випадково виявив ще одне місце проживання рідкісного птаха. Тоді й пощастило зробити декілька фотографій. 
Пізніше, попри мої багаторічні старання, так і не вдавалося знову натрапити на синицю білу в Хоцуні чи Сваловичах. І яке ж було здивування, коли 20 жовтня 2016 року ця рідкісна пташка сама прилетіла до нашого будинку в Любешові! Тоді син Андрій, зайшовши до хати, радісно мовив: «До нас біла синиця прилетіла в гості! Йдемо фотографувати!». Однак цього тоді не вдалося зробити. Щоб переконатися, що нашою гостею дійсно була синиця біла, заглянули в Червону книгу України. Після перегляду фотографій, син упевнено сказав, що то була саме вона. Голова і низ у неї білі, на голові вуздечка й смуга на потилиці синюваті, а з боків вона біла, сірувата й синя. До речі, у Любешові білих синиць зустрічали й раніше. Зокрема, на нашій вулиці Чкалова, яка розташована в південній частині селища, понад Стоходом. Так, якось восени вона декілька днів літала біля хліва Степана Довжика. А його сусід Володимир Цуман спостерігав за «гарними білими пташечками» на старих дуплястих вербах, що росли понад рікою. Тепер рідкісна червонокнижна пташка прилітала й до нашого будинку. Це вселяє надію, що синиця біла гніздиться й десь у лісочках поблизу Любешова. Адже не прилітає ж вона до нас зі Сваловичів чи Хоцуня за 15-20 кілометрів, бо й там корму вистачає.
 Для довідки: В останньому випуску Червоної книги України про чисельність синиці білої дослівно повідомляється наступне: «В Україні 5-8 гніздових пар. У 2001 р., біля с. Сваловичі гніздилися 3 пари, у 2002 р. – 3-4, у 2004 – 9, у 2005 – 7, у 2006 – 9-10; по 1 парі біля с. Мала Глуша – у 2001 р.; біля с. Омит – у 2004 р.». У цьому природоохоронному документі є ще й такий запис: «В Україні охороняється в НПП «Прип’ять-Стохід» (до речі, саме синиця біла зображена на його емблемі). Тож в Україні вона збереглася тільки у важкодоступних для людини лісах у середній течії Прип’яті та Стоходу. Перебуває під охороною Червоної книги України (статус – рідкісний) та Бернської конвенції. Занесена також у Червоні книги Білорусі та Росії. До речі, в Україні гніздиться 7 видів синиць (синиця велика, синиця блакитна, синиця чубата, синиця чорна, синиця довгохвоста, синиця вусата, синиця біла). І всі вони гніздяться на Любешівщині, в Бучинській і Сваловицькій дачах, які знаходяться у північно-східній частині НПП «Прип’ять-Стохід».
Петро КРАВЧУК, смт Любешів. Фото автора.
 

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < червня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання