квітня

27

Четвер

Тут може бути Ваша  РЕКЛАМА

На місяць зверху - 150 грн,  внизу - 100 грн

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА

На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн

Тут може бути Ваша РЕКЛАМА

На місяць зверху - 150 грн, внизу - 100 грн

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF

Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: з наступного року ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.

Отож, з приводу передплати на електронну версію «Нового життя» у PDF-файлі, звертайтеся:

вул. Незалежності, 54, смт Любешів, 3-01-13, 3-01-14, 3-00-76, або ж за електронною адресою novezhuttya@gmail.com
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Єдина країна

Останні коментарі

Незвичайне і дуже рідкісне астрономічне явище – Супермісяць - можна було спостерігати звечора 14 листопада. Тоді Місяць у повній фазі максимально наблизився до Землі, зійшов найбільшим і найяскравішим за останні 68 років. Як стверджують спеціалісти, білолиций був найвидовищнішим Супермісяцем у ХХІ столітті! Він візуально був на 14% більшим у діаметрі й на 30% яскравішим звичайного повного Місяця.

Про Супермісяць заздалегідь повідомлялося у ЗМІ. То хіба міг я прогавити таке диво? Однак шансів побачити Супермісяць було небагато, бо небо надвечір та вночі часом частково або й повністю було затягнуте хмарами. Лише нетривалий час Місяць виглядав поміж хмар у повній красі. Та й за це повинні дякувати. Я, приміром, з радістю спостерігав за цим явищем. А ще зробив цікаві фотознімки. А можна ж протягом усього життя жодного разу так і не побачити це прекрасне явище! Адже востаннє за ним могли спостерігати в далекому січні 1948 року. Наступного разу побачити цей феномен випаде нагода лише 25 листопада 2034 року.
То що ж таке Супермісяць, як він виглядає і що найбільше вразило? «Супермісяць (назву придумав 1979 року астролог Річард Нолл) – це астрономічне явище, коли повний місяць або молодик збігається з перигеєм місячної орбіти – моментом найбільшого зближення Місяця і Землі. Завдяки цьому явищу, яке відбувається через рух супутника по еліптичній орбіті, наш космічний сусід здається яскравішим та має більші розміри» - так це явище пояснюють астрономи.
Я живу біля Стохода, тому вирішив спостерігати за феноменом Супермісяця на дамбі ріки. Бо ж фотографії Місяця з місячною доріжкою на воді виглядають ефектніше. І ось довгождана мить: на сході о 17 годині 02 хвилини над мостом з’являється Місяць у вигляді невеликої червоної плями. Він повільно піднімається на темно-синюватому небі, збільшуючись у розмірах. Місяць і справді величезний! Увесь такий червоний-червоний! Та проходить зовсім небагато часу, і супутник Землі світлішає, а потім стає дуже яскравим! На попелястій поверхні яскравішими, ніж зазвичай, виглядають «місячні моря». На жаль, милуватися цим красенем довго не довелося, бо Місяць дуже скоро поринув у хмари. Іноді його зовсім не було видно, потім на деякий час виглядала якась його частина крізь темну хмарину.
До речі, того вечора мій фотоапарат зафіксував щось незвичайне – на фоні червонуватого Місяця з’явився якийсь «футляр» з чітко окресленими краями.  Що це, до цього часу не можу збагнути. Адже таке чітке чужорідне зображення на фотографії бачу вперше. Може, читачі чи науковці пояснять?..
Петро КРАВЧУК, смт Любешів.
Фото автора.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Ваша Реклама

Події району

Календар новин

April 2017
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Господині на замітку

Це цікаво

Посміхніться

No result...