травня

25

П'ятниця

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Незвичайне і дуже рідкісне астрономічне явище – Супермісяць - можна було спостерігати звечора 14 листопада. Тоді Місяць у повній фазі максимально наблизився до Землі, зійшов найбільшим і найяскравішим за останні 68 років. Як стверджують спеціалісти, білолиций був найвидовищнішим Супермісяцем у ХХІ столітті! Він візуально був на 14% більшим у діаметрі й на 30% яскравішим звичайного повного Місяця.

Про Супермісяць заздалегідь повідомлялося у ЗМІ. То хіба міг я прогавити таке диво? Однак шансів побачити Супермісяць було небагато, бо небо надвечір та вночі часом частково або й повністю було затягнуте хмарами. Лише нетривалий час Місяць виглядав поміж хмар у повній красі. Та й за це повинні дякувати. Я, приміром, з радістю спостерігав за цим явищем. А ще зробив цікаві фотознімки. А можна ж протягом усього життя жодного разу так і не побачити це прекрасне явище! Адже востаннє за ним могли спостерігати в далекому січні 1948 року. Наступного разу побачити цей феномен випаде нагода лише 25 листопада 2034 року.
То що ж таке Супермісяць, як він виглядає і що найбільше вразило? «Супермісяць (назву придумав 1979 року астролог Річард Нолл) – це астрономічне явище, коли повний місяць або молодик збігається з перигеєм місячної орбіти – моментом найбільшого зближення Місяця і Землі. Завдяки цьому явищу, яке відбувається через рух супутника по еліптичній орбіті, наш космічний сусід здається яскравішим та має більші розміри» - так це явище пояснюють астрономи.
Я живу біля Стохода, тому вирішив спостерігати за феноменом Супермісяця на дамбі ріки. Бо ж фотографії Місяця з місячною доріжкою на воді виглядають ефектніше. І ось довгождана мить: на сході о 17 годині 02 хвилини над мостом з’являється Місяць у вигляді невеликої червоної плями. Він повільно піднімається на темно-синюватому небі, збільшуючись у розмірах. Місяць і справді величезний! Увесь такий червоний-червоний! Та проходить зовсім небагато часу, і супутник Землі світлішає, а потім стає дуже яскравим! На попелястій поверхні яскравішими, ніж зазвичай, виглядають «місячні моря». На жаль, милуватися цим красенем довго не довелося, бо Місяць дуже скоро поринув у хмари. Іноді його зовсім не було видно, потім на деякий час виглядала якась його частина крізь темну хмарину.
До речі, того вечора мій фотоапарат зафіксував щось незвичайне – на фоні червонуватого Місяця з’явився якийсь «футляр» з чітко окресленими краями.  Що це, до цього часу не можу збагнути. Адже таке чітке чужорідне зображення на фотографії бачу вперше. Може, читачі чи науковці пояснять?..
Петро КРАВЧУК, смт Любешів.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < листопада 2016 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання