червня

22

П'ятниця

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Перед Своїми хресними стражданнями Христос-Господь заспокоював Своїх учнів-апостолів такими словами: “Краще для вас, щоби Я пішов; бо якщо Я не піду, Утішитель не прийде до вас; а якщо піду, то пошлю Його до вас... Коли прийде Він, Дух Істини, то наставить вас на всяку істину” (Ін. 16, 7-13).

Це найдорожче заспокоєння Господнє збулося в старозавітний празник святої П’ятидесятниці (П’ятидесятницю празднуєм і Духа Святого пришестя) - так возвеличує і молиться разом із нами наша Свята Православна Церква за сьогоднішнім богослужінням.
Ось як книга Діянь Апостольських, автором якої є апостол і євангеліст Лука, говорить про цю велику і радісну подію: “На початку дня П’ятидесятниці всі вони однодушно перебували разом”. Дванадцять апостолів з Пресвятою Дівою Марією знаходилися в Сіонській горниці, тому що наближення свята П’ятидесятниці вселяло у серця апостолів надію, що саме в цей день їхній Учитель - Господь Іісус Христос, котрий вознісся на небо, виконає свою обіцянку: ”Не відлучайтеся із Єрусалиму, але чекайте обіцяного від Отця, що ви чули від Мене” (Діян. 1:4).
І вони не помилились. Саме в свято П’ятидесятниці і відбулася ця подія - Зішестя Святого Духа: “І раптом стався шум з неба, ніби від сильного вітру, і наповнив увесь дім, де вони знаходилися. І з’явились їм розділені язики, мов вогненні, і почили по одному на кожному з них” (Діян. 2:2-4).
У нас нема свідчень, про що Дух Святий в ті часи провіщав через апостолів, але слова їх проповіді були настільки сильні, що багато із людей, які йшли до храму, навіть забули, куди вони йшли, і стали уважно слухати учнів Христа, їх проповідь, кожен на своїй рідній мові.
Особливо привертає на себе увагу перша проповідь апостола Петра, простого галилейського рибалки, але наповненого благодаті Духа Святого. “Отож ті, які охоче прийняли слово його, хрестилися; і приєдналися того дня близько трьох тисяч душ” (Діян. 2:41).
Друга проповідь апостола Петра, виголошена їм в притворі Соломоновому, ще поповнила число віруючих: “І число таких людей було близько п’яти тисяч” (Діян. 4:4). Ось яка була сила проповіді одного тільки апостола Петра при дії благодаті Духа Святого. За дуже короткий час до учнів Христових приєдналося близько восьми тисяч людей, а таких днів потім було багато.
Силою Духа Святого через апостолів звершувалися і великі чудеса зцілення: “До Єрусалиму також сходилося багато народу з навколишніх міст, які приносили хворих та одержимих нечистими духами, і всі зцілялися” (Діян. 5:16).
По святій книзі Діянь святих апостолів можна прослідкувати кожен апостольський крок у Церкві Христовій, бо він явно помічений піклуванням Духа Святого-Духа Утішителя. Так, Дух Святий підкріплює архідиякона Стефана на мученицький подвиг. Коли кидали у Стефана камінням, він з молитвою став на коліна і вигукнув: “Господи! Не вміни їм гріха цього” (Діян. 7:60).
Дух Святий втішав тих, хто знаходився в темниці, укріпляв мучеників, підбадьорював на діло Боже святителів, преподобних отців і преподобних матерів, викорінював єресі і надихав Отців Церкви на правильне виложення православного Символа віри, який ми співаємо за нашою Божественною літургією.
“Святим Духом всяка душа живиться і чистотою піднімається...” - так співає і молиться наша Свята Церква за богослужінням. А це означає, що і по цей день Дух Святий серед нас Своєю благодаттю: учить нас істинній вірі, змушує боротися з гріхами, молитися, поститися, виконувати заповіді Господні - тобто духовно підніматися для життя вічного в Царстві Небесному. Він став для нас, християн, нашою опорою і Утішителем, так як втішає нас в наших нещастях, допомагає переносити скорботи, хвороби і труднощі.
Але як перевірити себе, випробувати, чи пребуває у нашому серці благодать Духа Святого? “Покайтесь”, - сказав народові Іоанн Хреститель на березі річки Іордан (Мф. 3:3). “Покайтеся”, - із цього слова почав Своє місіонерське служіння наш Спаситель - Господь Іісус Христос (Мф. 4:17). “Покайтеся”, - ось відповідь на запитання, даний апостолом Петром у сам день Зішестя Святого Духа на апостолів (Діян. 2:38). Ось нам наказ на всі часи - чистосердечне, смиренне покаяння, очищення душі і серця від гріхів є перевіркою для нас, чи перебуває у нашому серці благодать Духа Святого.
По вченню апостола Павла можна перевірити себе “по плодам” Духа Святого, якими є “любов, радість, мир, довготерпіння, благість, милосердя, віра, лагідність, стриманість” (Гал. 5:22). Потрібно остерігатися всякої неправди, гріховного бруду, що оскверняє нас, і робити в житті добрі справи любові й милосердя.
Милосердя - це і є плід Духа Святого. Давайте запитаємо себе: чи перебуває в нашому серці мир, чи не приховуємо ми злобу і ненависть до свого ближнього? Якщо так, то тоді в такому серці немає місця для благодаті Духа Святого, тому що в цьому серці немає любові, а де любов, там і мир, радість, милосердя, щастя; де любов, там і благодать Духа Святого. Тому що “Бог є любов, і той, хто перебуває в любові, перебуває в Бозі, і Бог у ньому” (І Ін. 4:16).
І все ж таки, на мій погляд, найдоступнішим для нас джерелом отримання благодаті Духа Святого є наша домашня чи церковна молитва. Про останню Господь особливо говорить: “Бо де двоє чи троє зібрані в ім’я Моє, там Я серед них” (Мф. 18:20). Тобто молитва - це і є наша бесіда з Господом Богом, в Святій Трійці прославляємого – Богом-Отцем, Богом-Сином, Богом-Духом Святим.
Зі святом вам, дорогі браття та сестри! Нехай перебуває “благодать Духа Святого з усіма вами!” Амінь.
Протоієрей Димитрій Лапко, настоятель Свято-Параскевського храму с. Судче.

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < червня 2016 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання