квітня

25

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у четвер вранці
ви отримуватимете свіжий номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 14 грн.,
на 3 місяці - 40 грн., на 6 місяців – 75 грн.,
на рік – 150 грн.

Останні коментарі

Минулої неділі у Велику Глушу на зустріч із селянами завітали представники Волинського центру розвитку місцевого самоврядування, аби детально ознайомити їх із реаліями процесу децентралізації.

 

Послухати цю актуальну і важливу інформацію завітали й представники з Невіра, Погулянки, Малої Глуші та Щитиня. Ось тільки загалом просторий зал місцевого Будинку культури був майже порожнім. Адже із п’яти сіл назбиралося усього до трьох десятків жителів. Не виявила бажання бути присутньою на заході, де обговорювалася подальша доля громади, й місцева інтелігенція – не було у залі керівників чи представників місцевих закладів освіти, медицини, та й сільських депутатів завітало лише двоє. Що це: соціальна байдужість чи непоінформованість про проведення важливої зустрічі? Сільський голова Євгенія Наливайко запевнила, що людям повідомляли, розвісивши оголошення. Натомість делегація із Невіра заявила: про збори дізналися зовсім випадково і самі зініціювали свій приїзд на них.

За підрахунками спеціалістів Волинського центру розвитку місцевого самоврядування, громада, утворена із Великої Глуші, Малої Глуші, Щитиня, не є фінансово спроможною. Її доходів вистачить лише на півроку утримання управлінського апарату, не кажучи вже про відсутність будь-якого розвитку. Єдиний вихід – максимально швидко віднаходити додаткові надходження. Ось тільки це нереально, адже необхідна ще доволі таки велика сума – до 8 млн. грн… В іншому ж випадку така громада просто не може бути утворена. Аналогічна ситуація і в розрахунках із додаванням Ворокомлівської і Видертської або ж Черченської сільських рад. Отже, як зауважила пані Оксана, є два реальні варіанти – або ж приєднуватися до Любешівської ОТГ, або ж чекати, коли почнеться процес об’єднання на Камінь-Каширщині. Ось тільки наразі тамтешній міський голова саботує його, та й немає впевненості, що камінь-каширці захочуть «прийняти» до себе наші сільради.

І все ж, незважаючи на озвучені невеселі підрахунки, великоглушанські активісти Микола Філюк та Анатолій Яцик відстоювали свою позицію: «Йти до Любешова – це крайній варіант. Нам потрібно створювати свою ОТГ, а час покаже, куди нам приєднуватися». Натомість представники з Невіра категорично заявили: вони не підтримують цієї думки, а хочуть приєднатися до Любешівської селищної ради. Крім того, їх дивує, чому з ними ніхто не рахується, коли вирішується таке важливе питання. З цим привселюдно й надали запит сільському голові від жителів Невіра щодо надходжень і видатків коштів до великоглушанського бюджету.

Декілька разів запитували приїжджі з Луцька гості у трьох сільських голів про їхню готовність до проведення громадського обговорення щодо приєднання до Любешівської селищної ради як першого кроку у процесі децентралізації. Так, очільники самоврядних органів з Великої Глуші та Малої Глуші ствердили: тільки після вивчення думки людей бачитимуть, що робити далі. Це зауважив і Щитинський сільський голова Василь Саливончик, хоча зазначив, що наперед знає позицію своїх односельців: вони не захочуть до Любешова. ­

Отже, на часі, як зауважили пані Оксана та пані Катерина, - дати людям можливість висловити своє волевиявлення, адже для того об’єднання й називають добровільним. Це не повинно бути бажання однієї особи (чи то сільського голови, чи депутата). І лише після цього слід робити наступні кроки. До того ж, швидкими темпами. Адже аби у 2019-му році уже бути об’єднаними, потрібно встигнути до 1 серпня розпочати цей процес.

Наталія Муха.

 

You have no rights to post comments

Інші новини

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Календар свят. Мова, граматика, спілкування