липня

19

Четвер

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Цього четверга на території Любешова і його околиць у рамках інформаційного туру спеціалісти Київського ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (ДНТЦ ЯРБ) проводили радіаційну розвідку. 

 Впродовж дня у центрі селища біля адмінбудинку фахівці ДНТЦ ЯРБ організовували вуличну акцію: пропонували всім охочим безкоштовно обстежити на рахунок наявності радіонуклідів продукти харчування, воду та інше. За результатами досліджень, в усіх пробах води (близько двох десятків), які надало населення з колодязів та артсвердловин, рівень радіації – у межах норми. Такий же результат – і по наданих пробах молока. Завдяки унікальному мобільному обладнанню висновок по кожній пробі можна отримати за хвилин десять.  

Офіційна презентація діяльності ДНТЦ ЯРБ, озвучення одержаних результатів по дослідженій частині місцевості відбулися під час робочої зустрічі в приміщенні селищної ради. Начальник відділу зв’язків із громадськістю ДНТЦ ЯРБ Оксана Кучерява зазначила, що мета проведення інфотуру «Радіаційна розвідка містами України» - підвищення рівня обізнаності про радіаційний фон навколишнього середовища населених пунктів України, водночас - аби українці знали про те, що є така «мобільна» можливість дослідження радіаційних аномалій. Охарактеризувала унікальне обладнання автомобіля радіаційної розвідки Rаnіdsоnnі та інших надсучасних приборів. Що ж до виїзних обстежень територій, то такий тур містами, зазначила, проводять уперше. 
Очевидно, що найбільше присутніх цікавило, яка ситуація в нашому регіоні. За словами іншого представника ДНТЦ ЯРБ, їхні спеціалісти обстежували територію двох лісових господарств, парк відпочинку, а також придбані на селищному ринку чорниці та лисички. На велике здивування і самих фахівців, і представників різних установ та організацій району, висновки досліджених об’єктів показали, що і в них, як у молоці й воді, рівень радіації у межах норми. Любешівський селищний голова Василь Корець озвучив запитання, котре найбільше турбує наших співгромадян: чи це не означатиме, що після цього наш район можуть визнати радіаційно благополучним. Адже щорічно зростає рівень онкозахворювань, інших хвороб, котрі є наслідком впливу радіації. Зазначив Василь Трохимович також, що Любешів та кілька місць біля нього - це ж усього лише невеличка частинка від усієї території району. У відповідь представники Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки запевнили: дійсно, щоб давати оцінку всьому району, треба його повністю дослідити, що потребує чимало часу. Як приклад навели м. Кропивницький, який з цією ж метою досліджували два тижні. Відтак запропонували звертатися до них із офіційним проханням провести такі масштабні радіаційні дослідження. 
Тамара Урядова.

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < липня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання