травня

25

П'ятниця

Шановні читачі!

Передплачуйте газету у форматі PDF
Якщо з тих чи інших причин ви не можете передплатити наше друковане видання, повідомляємо вам приємну новину: ви можете насолоджуватися переглядом «Нового життя» у форматі PDF. Адже інформація, розміщена на нашому сайті, відрізняється від тієї, яка є в друкованому вигляді газети.
Отож, для того, щоб здійснити передплату, вам достатньо здійснити перерахунок коштів за нашими реквізитами, у графі "Призначення платежу" вказати "За електронну передплату газети". А також після цього повідомити на нашу електронку, на яку адресу висилати газету. Таким чином уже у п'ятницю ви отримуватимете свіжий суботній номер "Нового життя" та будете на вістрі всіх новин Любешівщини!
Вартість передплати:
на місяць – 9 грн.,
на 6 місяців – 50 грн.,
на рік – 100 грн.

Останні коментарі

Сергій Пасевич – сімнадцятирічний юнак, житель с. Любешівська Воля. На вигляд він нічим не відрізняється від своїх ровесників. Любить займатися спортом, пограти у футбол, допомагає батькам по господарству. Має свої вподобання і мрії. От тільки аби жити повноцінно, йому необхідне щомісяця дороговартісне лікування.

Адже має рідкісне захворювання, пов’язане зі змінами на генному рівні. Його діагноз - Х-зчеплена спадкова агаммаглобулінемія (хвороба Брутона), яка спричинила ряд інших захворювань, котрі переросли в хронічні.

Мама хлопця, Оксана Василівна, – завідувач місцевого ФАПу. Проте через те, що хвороба надзвичайно рідкісна, донедавна медики Волині не мали досвіду її лікування. Починаючи з трьох-чотирьох років, Сергій часто хворів на ГРВІ, риніт, бронхіт. Зверталися до лікарів, проходив курси лікування антибіотиками. Після цього на тижнів два-три кращало. Але Сергій підростав і все частіше хворів на інфекційні захворювання з ускладненнями: пневмонія, плеврит, отит… Знову рятували лише антибіотики. Більшість часу почав проводити в лікарні, адже мав по три-чотири пневмонії в рік. Усі необхідні щеплення хлопцеві робили, проте імунітет так і не вироблявся до хвороб. У молодших класах вчився на “відмінно”, але ж через часті пропуски доводилося нелегко встигати в навчанні. І так – 12 років. Та Сергій – наполегливий, для фізичної форми підтягується і взагалі любить займатися спортом, а ще читати пригодницькі книги у стилі фентезі. Їх батьки або купують, або частенько беруть для нього у центральній районній бібліотеці. 
Діагноз Сергієві Пасевичу встановили лише в дванадцять років. Лікар-педіатр Наталія Ланевич та лікар-інфекціоніст Тетяна Кушнерук запідозрили проблеми з імунітетом. А тому направили хлопця до обласної дитячої лікарні на повне обстеження. Коли там взяли аналіз на імунограму, тоді й виявили рідкісне захворювання. З огляду на те, що у 2012 році в області не було жодного пацієнта з таким діагнозом, на дообстеження направили Сергія в імунологічній центр Львівської обласної дитячої спеціалізованої клінічної лікарні. Діагноз підтвердився, і, за словами мами, стало дещо легше, бо зрозуміли, як саме треба лікувати сина. На той час на Львівщині четверо хлопчиків були з такою ж хворобою, тож лікарі, котрі мали відповідний досвід, пояснили Пасевичам, як діяти, аби Сергій міг повноцінно жити. Відтоді в медичній картці Сергія у графі «Рекомендації» з’явився запис про пожиттєву замісну терапію внутрівенним імуноглобуліном. 
- Із 2012 по 2016 рік щомісяця Сергій безкоштовно отримував її в обласній лікарні. Його організм не виробляє імунітет, хоча одержав усі необхідні щеплення (подібно, як у діабетиків не виробляється інсулін). А лікування імуноглобуліном допомагає повноцінно жити. Ліки дороговартісні, проте, відповідно до певної державної програми, до  цього року Сергій мав можливість їх отримувати. Але на державному рівні програму перестали фінансувати. Тож із лютого по травень цього року, тобто за чотири місяці, лише тричі змогли пролікувати сина. На черговий раз просто не мали коштів. Адже потрібно більше тридцяти тисяч гривень, - розповіла мама Оксана Василівна.
Водночас із вдячністю зазначила, що зверталася до районної влади, й по чорнобильській програмі  отримали можливість придбати ліки за пільговими рецептами. Тож при нагоді вдячно відгукується жінка про лікарів - Наталію Ланевич, Світлану Трофимук, Тетяну Кушнерук, а також першого заступника голови РДА Сергія Фесика, начальника управління соцзахисту населення РДА Зінаїду Оласюк.
Проте ось уже й червень іде до завершення, а коштів у сім’ї на придбання необхідних препаратів нема. «Розумію, що за рахунок районного бюджету нема можливості постійно купувати дороговартісні ліки моєму сину, адже є й інші люди, котрі теж потребують матеріальної підтримки», - сумно зітхає жінка і пояснює, що і її, й чоловікова родина допомагали їм, наскільки могли. Але щомісяця виникає проблема, де знову взяти суму, яка для них є «космічною». Зверталася Оксана Пасевич до Фонду Ігоря Палиці «Тільки Разом», їй пообіцяли надати певну матеріальну допомогу. Народний депутат Ірина Констанкевич також намагалася посприяти через Київ, телефонувала в обласну лікарню, аби допомогли Сергію й виділили необхідні ліки. Проте коли це відбудеться – невідомо. А лікування юнакові необхідне цього місяця. Інакше знову настане погіршення, будуть ускладнення. «Ми віримо, що все-таки державна програма невдовзі  запрацює. На одяг, харчування ми не просимо, цим можемо забезпечити з чоловіком наших доньку та сина. Але ж де взяти у червні більше тридцяти двох тисяч гривень? Якби ліки по ціні були доступні, ми б не зверталися по допомогу», - каже мама сімнадцятирічного Сергія Пасевича.
Тож допоможімо нашому юному земляку повноцінно й надалі жити, мріяти і реалізовувати свої задуми!
Тамара Урядова. 
Фото із віньєтки Сергія Пасевича, випускника 9 класу Любешівськоволянської школи.
 
Кошти на лікування Сергія можна перерахувати у відділенні ПАТ КБ «ПриватБанк»: 
МФО: 305299
Код ЄДРПОУ: 14360570
Номер карткового рахунку: 4149 4996 4701 6342 (Оксана Василівна Пасевич).
 

Comments are now closed for this entry

Єдина країна

Календар новин

<< < червня 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання